Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Як оплачувати роботу, якщо працівник працював в нічні години у святковий день?

Працівник працює згідно з графіком змінності. Для прикладу: 08.03 відпрацьовано 5 годин, з них 2 нічні години, 09.03 - 7 годин, з них 6 нічних годин. Ставка за годину - 23 грн. Як нарахувати зарплату за цю зміну? За 08.03 слід оплачувати і святкові, і нічні?

Якщо йдеться про підсумований облік робочого часу, то відповідно до п. 11 Методичних рекомендацій №138 передбачено, що робота у святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, встановлену на підприємстві.  Для роботи у святкові та неробочі дні, як і у звичайні дні, не вимагається настання виняткових випадків і дозволу профспілкового органу.

За поденного обліку залучення до роботи у святкові та неробочі дні на підставі частини третьої ст. 73 КЗпП допускається згідно з нормами ст. 71 КЗпП у виняткових випадках із дозволу профспілкового органу.

За роботу у святкові та неробочі дні за підсумованого та поденного обліку робочого часу оплачується після закінчення місяця за години, фактично відпрацьовані в святкові та неробочі дні, на підставі ст. 107 КЗпП, у подвійному розмірі:

  • працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
  • відрядникам – за подвійними відрядними розцінками.

 

Оплата у нічний час

Робота у нічний час – це робота з 22:00 до 06:00 годин.

Хоч за підсумованого, хоч за денного обліків робочого часу, робота у нічний час регулюється ст. 54 КЗпП та оплачується відповідно до ст. 108 КЗпП у подвійному розмірі.

Розмір встановлюється генеральною, галузевою угодою та колдоговором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час.

І за підсумованого, і за поденного обліків робочого часу доплати, надбавки (й інші складові додаткового фонду зарплати), розмір яких не залежить від рівня виконання норми робочого часу й особливостей обчислення годинної тарифної ставки за встановленого місячного окладу, нараховуються після закінчення кожного місяця відповідно до чинних умов оплати праці.

Тож, на нашу думку, оплатити працівнику слід і за святкові, і за нічні години роботи.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі