Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Працівнику, який виконує додаткову роботу за іншою професією, провадиться доплата за суміщення професій

В.о. редактора газети пішов у відпустку. На період його відсутності обов'язки виконує відповідальний секретар. Як правильно нарахувати доплату за виконання обов'язків редактора секретарю?

Запитання: В.о. редактора газети (оклад -2793 грн. ранг 70 грн. вислуга 429,45 грн) пішов у відпустку. На період своєї відсутності обов'язки виконує відповідальний секретар (оклад 1218 грн. ранг - 55 грн. вислуга-190,95). Як правильно нарахувати доплату за виконання обов'язків редактора секретарю? У редакції вакансія посади заступника редактора на даний час, перед відпусткою в.о.редактора, заступник звільнився

Відповідь: Згідно зі ст. 105 КЗпП, працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника.

Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі. Якщо ж на підприємстві не укладено колективний договір, то розмір такої доплати встановлюється за згодою сторін.Водночас, оскільки секретар має виконувати обов'язки тимчасово відсутнього іншого працівника за відповідною посадою, то за виконання цієї роботи, на нашу думку, така особа може одержувати основну заробітну плату згідно з умовами трудового договору, тобто на рівні зарплати головного редактора. Цю думку поділяє також Мінсоцполітики у листі від 02.12.2005 р. N 9942/0/14-05/018-17. Зокрема в листі наголошено,  що « доплата за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника може встановлюватися і у розмірі 100 відсотків тарифної ставки (окладу) відсутнього працівника. Безпосередній розмір доплати встановлюється в наказі по підприємству про доручення працівникові виконувати обов'язки тимчасово відсутнього працівника.»

Доручення додаткової роботи в порядку виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника оформляється наказом (розпорядженням) по підприємству, який має бути погоджений з працівником. Згода працівника підтверджується його підписом у такому наказі (розпорядженні).

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі