Доволі часто трапляється, що до вартості номера готелю входить харчування, а в деяких випадках — навіть дворазове харчування. Чи слід у такому випадку зменшувати добові витрати?
Нагадаємо, що відповідно до пп. 140.1.7 ПКУ при визначенні об'єкта оподаткування враховуються витрати на відрядження фізичних осіб, у межах фактичних витрат відрядженої особи, зокрема витрати на оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування.
Зазначені витрати можуть бути включені до складу витрат платника податку лише за наявності підтвердних документів у вигляді рахунків, отриманих із готелів (мотелів) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізособи.
ПКУ не дозволяє включати до складу витрат на харчування вартість алкогольних напоїв і тютюнових виробів, суми чайових, за винятком випадків, коли суми таких чайових включаються до рахунка згідно із законами країни перебування, а також плату за видовищні заходи.
Для підприємств небюджетної сфери зменшення добових витрат, що враховуються під час обчислення податку на прибуток у складі витрат, на вартість харчування, включену до рахунка на проживання, ПКУ не передбачено.
Таку позицію підтверджує також лист ДПСУ від 31.03.2012 р. №5742/6/15-1415.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити