Перш за все, необхідно звернути увагу на установчі документи підприємства, зокрема, на протокол, яким було встановлено розмір та порядок сплати статутного внеску. Зокрема, чи передбачено особу, яка сплачує банківську комісію при здійсненні платежу?
Якщо цього не визначено, то вважаємо, що на підставі банківського документу, а таким документом є SWIFT-повідомлення (так звані «свіфтовки») банку, підприємство може віднести комісійну винагороду банку до складу адміністративних витрат (таку позицію висловив НБУ у листі від 19.01.2012 р. №23-010/186). Отже, на підставі «свіфтовки» сума комісії списується до складу адміністративних витрат проведенням Дт 92 Кт 685. Після чого в розрахунках з таким засновником - нерезидентом на суму комісії відображається взаємозалік записом Дт 685 Кт 46. Безпосередньо сума, яка надійшла на розподільчий рахунок, відображається записом Дт 316 Кт 46 за курсом на дату такого зарахування.
Про бухгалтерський облік та курсові різниці при внесені статутного капіталу в іноземній валюті читайте також тут, тут, тут та тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити