Як ми зазначали тут з 2017 року невіддільна частиною податкової декларації з податку на прибуток стає фінансова звітність. Тому, якщо платник податку на прибуток таку фінзвітність не подасть в одному пакеті із декларацією з податку на прибуток, податківці таку декларацію відмовляться приймати. А якщо навіть вони цю декларацію і приймуть, то в будь-який момент зможуть скасувати таке прийняття через відсутність обов’язкової частини.
Та чи треба подавати декларацію з податку на прибуток разом із фінзвітністю, якщо не було госпдіяльності підкаже норма п. 49.2 ПКУ. Згідно з нею платник податків зобов'язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.
Тож в протилежному випадку, тобто у разі відсутності об’єктів оподаткування з податку на прибуток та відсутності показників, які підлягають декларуванню з цього податку, платник податку може не подавати декларацію з податку на прибуток.
Теж саме говорять й податківці у підкатегорії 102.20 ресурсу «ЗІР»* платники податку на прибуток мають право не подавати до контролюючих органів податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за умови відсутності:
- об'єктів оподаткування;
- показників, які підлягають декларуванню відповідно до вимог розділ III ПКУ.
Нагадаємо, об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) бухгалтерського фінрезультату до оподаткування (прибутку чи збитку), визначеного у фінзвітності підприємства згідно з НП(С)БО чи МСФЗ, на різниці, котрі виникають відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).
Доповнює це роз’яснення й листи фахівців ДФС (див. листи ДФС від 26.02.2016 р. №4307/6/99-99-19-02-02-15, від 01.02.2016 р. №1987/6/99-99-19-01-01-15; листи ГУ ДФС у м. Києві від 05.08.2016 р. №17619/10/26-15-12-05-11, від 16.08.2016 р. №18391/10/26-15-12-05-11), у яких вони підсумовують: за наявності будь-яких показників за звітний період з податку на прибуток, які підлягають декларуванню (в т. ч. показників, які мають нульове значення або підлягають декларуванню у складі фінансової звітності, що подається разом з декларацією), платники податку на прибуток зобов'язані подавати податкову декларацію за такий звітний період.
Тож, навіть за наявності показників, які відображаються в бухобліку**, податкова та фінансова звітність платником податку на прибуток має подаватися. Прямо про це говорять податківці у листі ГУ Міндоходів у Полтавській області в листі від 10.02.2015 р. №2606/10/16-01-11-01-30.
Таким чином, навіть якщо госпдіяльність підприємством не проводилася, однак протягом 2016 року у бухобліку були відображені доходи/витрати (наприклад, витрати/доходи майбутніх періодів, амортизація, безнадійні борги й т. п.) чи існують нульові показники у податковій звітності, то декларацію з податку на прибуток разом із фінзвітністю за 2016 рік слід подавати. Якщо ж таких проведень у бухобілку не було відображено (наприклад, всі ОЗ виведені з експлуатації й т.п.) й немає нульових показників у звітності, то дійсно платник податку має право не подавати звітність за 2016 рік.
* Запитання: Чи подається до контролюючих органів податкова декларація з податку на прибуток підприємств (звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) у випадку відсутності об'єктів оподаткування або показників, які підлягають декларуванню?
** Запитання: Нагадаємо, що деякі витрати та доходи можуть відображатися в бухобліку не в періоді фактичного їх здійснення, а шляхом поділу на декілька періодів (приміром, витрати/доходи майбутніх періодів, амортизація, безнадійні борги тощо).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити