• Посилання скопійовано

Відображення авансових платежів і наступного отримання послуг у формі №4ДФ

ФОП в серпні оплатив за послугу іншому ФОПу, а отримав послугу у вересні. Як це відобразити у формі №4ДФ?

Виходячи з норм ПКУ ФОП не є податковим агентом для іншого ФОП і не зобов’язаний відображати виплати такому ФОПу в додатку №4ДФ.

Крім того зазначимо, що у постанові від 13 лютого 2024 року №560/9843/21 Верховний Суд дійшов: «ТОВ при придбанні товару у фізичної особи-підприємця діяло в рамках норм Податкового кодексу, коли не відобразило нарахований дохід у формі №1ДФ (нині це додаток 4ДФ». Хоча тут йдеться про ТОВ, вважаємо, що і для ФОП такий висновок є справедливим.

Втім, податківці зазвичай наполягають на зворотному і рекомендують відображати такі виплати із ознакою доходу «157».

Що стосується порядку заповнення додатку №4ДФ у випадку, коли нарахування доходу та його виплата відбулися в різних податкових періодах, податківці зазначають, що в такому разі їх слід відображати у додатках 4ДФ відповідних (тобто різних) періодів. 

Так, графа 3 «Сума виплаченого доходу» заповнюється у разі фактичної виплати доходу. Наприклад, якщо виплату доходу було здійснено у серпні, то цю графу слід заповнити в додатку №4ДФ за серпень. Якщо при цьому нарахування доходу відбулося у вересні, то відповідно у додатку №4ДФ за вересень слід заповнити графу 3а «Сума нарахованого доходу». 

Графи 4а «Сума нарахованого податку на доходи фізичних осіб», 4 «Сума перерахованого податку на доходи фізичних осіб», 5а «Сума нарахованого військового збору» та 5 «Сума перерахованого військового збору» вв обох додатках №4-ДФ не заповнюються. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Іваненко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»