• Посилання скопійовано

Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності

В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?

Чи подавати звіт про КІК?

Навіть якщо діяльності не було, то звіт про КІК потрібно подавати. Детальніше про це можна почитати тут, тут.

 

Чи подавати додаток КІК до декларації про майновий стан?

Ні, не потрібно. Детальніше про це можна почитати тут.

 

За який період подавати звіт про КІК, якщо фінансовий рік з 01.10 попереднього року по 30.09 звітного року?

Відповідно до пп. 39-2.5.1 ПКУ, для цілей податкового контролю за оподаткуванням прибутку КІК звітним (податковим) періодом є календарний рік або інший звітний період КІК, що закінчується протягом календарного року.

В даній ситуації звітний період для КІК, який завершується у 2023 році, починається з дня реєстрації компанії у грудні 2022 року і завершується 30.09.2023 р.

Таким чином, звіт про КІК слід подавати тільки за 2023 рік, але зазначити у звіті в рядку 10 дату початку і дату закінчення фінансового року.

 

Як подавати фінзвітність, якщо вона згідно законодавства США не складається?

Згідно з абз. 2 пп. 39-2.3.1 ПКУ у разі, якщо згідно із законодавством іноземної юрисдикції податкового резидентства КІК не передбачено обов’язку складання фінансової звітності, контролююча особа повинна забезпечити складання фінансової звітності КІК відповідно до МСФЗ.

Тобто, навіть якщо обов’язку складати фінзвітність немає, для потреб складання звіту про КІК фінзвітність потрібно скласти, згідно з вимогами МСФЗ.

 

Що робити, якщо фізособа (котролююча особа) не встигає підготувати фінзвітність до моменту подання звіту про КІК?

Потрібно подати скорочений звіт про КІК, а потім до кінця року підготувати фінзвітність і подати повний звіт про КІК разом із копією фінзвітності. Про це можна почитати тут.

Як оформляти і подавати копію, можна почитати тут.

 

Якщо частка в КІК продана іншій особі?

Протягом 60 днів з дня такого відчуження (продажу) частки потрібно до податкової служби подати Повідомлення про КІК (пп. 39-2.5.5 ПКУ).

Але чи потрібно в цій ситуації подавати звіт про КІК і за який період, а також за який період готувати копію фінзвітності, в ПКУ нічого не сказано. 

Можемо припустити, що якщо частка продана, приміром, 04.04.2024 р., то потрібно забезпечити складання фінзвітності за період з 01.10.2023 р. по 04.04.2024 р. Копію цієї фінзвітності слід буде прикласти до звіту про КІК за 2024 рік, який подаватиметься вже в 2025 році. Але це, повторимося, наше припущення, адже в ПКУ відсутня процедура подання звіту про КІК в разі відчуження частки.

Тому рекомендуємо з цього питання звернутися до податкової служби для отримання індивідуальної податкової консультації.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»