• Посилання скопійовано

Переведення працівника з однієї посади на іншу: звітність та повідомлення про прийняття на роботу

У разі переведення працівника з однієї посади на іншу чи потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу? Як оформити та відобразити у звітності переведення?

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть як працівник, так і роботодавець.

Звертаємо увагу, що під час воєнного стану норми ст. 32 КЗпП щодо попередження працівника про зміни умов праці за два місяці не діють, достатньо попередити не пізніше, як до запровадження таких умов (ст. 3 Закону № 2136).

Тож, якщо ініціатором переведення з посади на посаду є працівник, то він має написати заяву, а роботодавець - видати наказ. Якщо ініціатор переведення роботодавець, то видається наказ про переведення і отримується письмова згода працівника на переведення.

Подавати до податкової повідомлення про переведення не потрібно, оскільки воно подається тільки під час прийняття на роботу, а працівник вже оформлений на роботу, просто на іншу посаду.

Відповідно до пп. 5 розділу IV Порядку №773, Додаток 5 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ подається платником єдиного внеску, якщо протягом звітного періоду, зокрема, якщо особу переміщено з одного структурного підрозділу до іншого, переведено на іншу постійну посаду або роботу у того самого платника єдиного внеску.

Отже, інформацію про переведення працівника з однієї посади на іншу (на постійній основі) на одному підприємстві відображають в Додатку 5 у кварталі, в якому сталася подія, оскільки Додаток 5 – це єдиний додаток, який заповнюється в цілому за квартал без помісячного розподілу, одним рядком.

Тож, факт переведення працівника на нову посаду відображатиметься в Додатку 5 наступним чином:

  • у графі 07 – код категорії особи «1 - основний працівник» або «2 - сумісник»; 
  • у графі 10 – дата початку роботи на новій посаді; 
  • у графі 12 – зазначається «1-так» - переведено на іншу посаду; 
  • у графі 16 – документ про переведення (наказ № .. від..); 
  • у графах 13 – 15 зазначаються професійна назва роботи, код КП та посада: за новою посадою;
  • графи 05,06,08,09,11 – заповнюються в звичайному порядку;
  • графи 17,18,19,20 – не заповнюються.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024554
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.2024103
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202468
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202468
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024194