Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Оплата готелю для працівників фермерського господарства: облік та оподаткування

Фермерське господарство (на ІV групі ЄП, платник ПДВ) планує повністю або частково оплатити відпочинок у готелі в Україні для своїх працівників (а також членів їх родин). Як оподатковується така операція? Як вона відображається у звітності та в бухобліку?

ПДФО

У ПКУ є один виняток, коли вартість путівок на відпочинок не оподатковується ПДФО та ЄСВ. Це пп. 165.1.35 ПКУ: до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються:

  • вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового держсоцстрахування;
  • вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем - платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року.

Для платника єдиного податку не підходить жоден з цих випадків, тож вартість путівок на відпочинок працівників та членів їх сімей або вартість оплати готелів для них буде додатковим благом цих фізосіб від роботодавця.

Таке додаткове благо передбачене у пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ«додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника ПДФО».

Якщо додаткові блага надаються фізособам у негрошовій формі, сума ПДФО обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ПКУ – тобто за допомогою «натурального» коефіцієнта.

У формі №1ДФ такий дохід зазначається з ознакою «126» щодо всіх фізосіб, для яких оплачено послуги готелю, незалежно від факту їх працевлаштування у цьому ФГ.

Військовий збір справляється з вартості послуг готелю без застосування «натурального» коефіцієнта.

 

ЄСВ

ДФС у Житомирській області в листі від 23.03.2016 р. №209/6/06-30-17-02-08 зазначає, що вартість путівок працівникам та членам їх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсації, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства  (крім оплати путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення за рахунок коштів фондів державного соціального страхування) законодавством визначені, як інші заохочувальні та компенсаційні виплати, що включені до Фонду оплати праці відповідно до 2.3.4 Інструкції №5, а отже, є базою для нарахування ЄСВ.

Від себе додамо, що у п. 1.1 Інструкції №5 вказано, що «інструкція не застосовується для визначення складових фонду оплати праці як бази (об'єкта) для нарахування внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування». Проте наразі думка контролюючих органів є на користь сплати ЄСВ з вартості путівок на відпочинок, незважаючи на це застереження у п. 1.1 Інструкції №5.

Також звертаємо увагу, що ЄСВ нараховується на вартість саме путівок на відпочинок. На нашу думку, якщо ФГ – роботодавець оплатить не путівки, а готельні рахунки працівників, які не включаються у Фонд заробітної плати, то на вартість таких рахунків не нараховується ЄСВ.

ЄСВ на путівки та оплату готелю для членів сімей працівників ФГ, які не є його працівниками, не нараховується в будь-якому випадку.

 

Бухоблік та документування

Первинні документи від готелю роботодавцю не потрібні, оскільки він несе ці витрати не у своїх господарських  цілях, а оплачує додаткове благо, що надано фізособам. ФГ списує вартість додаткового блага, наданого працівникам та членам їх сімей, на підставі наказу голови ФГ. У такому наказі слід навести інформацію про те, яке саме додаткове благо (в даному випадку - це оплата послуг готелю, можна зазначити, якого саме), в якій сумі та яким працівникам вирішено надати. На підставі цього наказу оплачуються готельні рахунки (Дт 685 Кт 311) та списуються витрати ФГ на оплату послуг готелю до складу інших операційних витрат (Дт 949 Кт 685).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
4 група ЄП , Єдиний податок , Єдиний соціальний внесок , ПДФО , Облік , Послуги , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі