• Посилання скопійовано

Неправильно зазначено місяць нарахування у таблиці 6 звіту з ЄСВ. Як виправити помилку?

З 03.11.2017 до 09.03.2018 рр. працівниця знаходилася у декретній відпустці. У січні та лютому у звіті з ЄСВ треба було відобразити доплату до мінімального внеску з ЄСВ. У звіті за лютий помилково проставлено нарахування як за січень. Як виправити помилку?

Цій консультації більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

Помилки, які можна виправити в таблиці 6, діляться за порядком виправлення на ті, які допущені при зазначенні сум доходу та ЄСВ, та помилки не в числових показниках. Оскільки в даному випадку сума зазначеного ЄСВ була правильна (помилка була в місяці, за який проводиться нарахування), то, відповідно, таку помилку будемо виправляти за п. 2 розд. V Порядку №435.

За цим пунктом, помилки у таблиці 6 допущені не в числових показниках, можна виправляти шляхом подання скасовуючих та початкових таблиць. Такі таблиці повинні містити лише дані щодо застрахованої особи в нарахуванні якої було допущено помилку.

Страхувальник повинен сформувати та подати звіт за лютий 2018 р., який містить:

  • перелік таблиць звіту,
  • таблицю 6 зі статусом «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб. У даному випадку - це буде працівниця, за якою виправляються дані;
  • таблицю 6 зі статусом «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, у даному випадку – на працівницю, що перебуває у декретній відпустці. Тут слід зазначити правильний місяць – лютий 2018 р. При цьому таблиця 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» додатка 4 повинна містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо. 

Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 - 4 додатка 4 до звіту з ЄСВ. При цьому внесення змін до сум нарахованої зарплати або доходу та у зв’язку з цим донарахованих сум ЄСВ за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускається - тобто цифрові дані в таблицях 6 «скасовуюча» та «початкова» залишаємо такими, якими вони були у раніше поданих звітах.

При цьому не буде помилкою відображення доплати до мінімального внеску за лютий 2018 р.  у звіті з ЄСВ з лютий 2018 р. (а не за січень).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Спадщина від матері у 2026 році: відображення в декларації про доходи
    Платник податків подає декларацію про майновий стан і доходи за 2025 рік. У цьому ж році отримано у спадщину від матері нерухомість та грошові кошти. Необхідно визначити порядок відображення таких доходів у декларації з урахуванням вимог податкового законодавства
    05.05.202643
  • За неосновним місцем обліку не подавалась звітність: які наслідки?
    У 2021 р. було подано форму №20-ОПП щодо складу, який розташований не за основним місцем реєстрації, при цьому в колонці 11 проставлено «+». Водночас, протягом усього періоду всі податки декларувалися та сплачувалися за основним місцем обліку. Тобто жодної звітності за неосновним місцем обліку не подавалося. Чи може це спричинити проблеми та як їх вирішити?
    05.05.202642
  • Дивіденди КІК за 2024 рік виплачені у 2025 році: уточнювати декларацію про майновий стан чи ні?
    Фізособа – резидент є контролюючою особою КІК. За результатами 2024 року КІК отримала прибуток, який був розподілений (нараховані дивіденди), однак фактична виплата відбулася у 2025 році. Як правильно відобразити такі дивіденди: через Звіт про КІК і Додаток «КІК» за 2024 рік чи як окремий дохід у декларації за 2025 рік?
    05.05.202624
  • Особливості відображення звільненого прибутку КІК у звітності контролюючої особи
    Фізична особа – резидент є контролюючою особою КІК, при цьому один із КІК звільняється від оподаткування відповідно до міжнародної конвенції. Як заповнювати Звіт про КІК та Додаток «КІК» до декларації про майновий стан та доходи —зазначати нульові значення, чи проставляти прочерки?
    05.05.202620
  • Чи можна не показувати в ф. №4ДФ виплати ФОП? (аудіоверсія)
    Підприємство отримало запит від ДПС щодо надання пояснень та документального підтвердження виплат доходів ФОПам за надані послуги (виконані роботи), які відображалися в додатку №4ДФ з ознакою доходу «157». Чи можна в подальшому не відображати такі виплати в ф. №4ДФ?
    04.05.20263 040