Згідно зі ст. 48 Закону "Про автомобільний транспорт" товарно-транспортна накладна включена в перелік документів, на підставі яких виконуються вантажні перевезення автомобільним транспортом.
Окрім цього, за п. 1 Переліку №207 ТТН є обов’язковим документом для водія, який здійснює вантажні перевезення на договірних умовах.
Порядок складання ТТН передбачено п. 11.4-11.6 Правил №363, а саме:
- ТТН виписується замовником (вантажовідправником в кількості не менше чотирьох екземплярів;
- Після прийняття вантажу згідно з ТТН водій (експедитор – тут мається на увазі експедитор, що безпосередньо здійснює перевезення) підписує всі її екземпляри;
- екземпляр ТТН залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - передається водієм (експедитором) вантажоодержувачу, третій і четвертий екземпляри, засвідчені підписом вантажоодержувача (у разі потреби й печаткою або штампом), передається Перевізнику.
Тож, наявність ТТН у експедитора (що не здійснює безпосередньо перевезення) законодавчо не передбачена.
Витрати на оплату послуг перевізника експедитор відображає на підставі первинних документів. Первинним є документ, що має всі обов’язкові реквізити, зазначені у п. 2 ст. 9 Закону про бухоблік. Наприклад, це може бути акт наданих послуг, що надає перевізник експедитору.
Отже, зважаючи на те, що законодавчо не визначено необхідність наявності ТТН саме у експедитора (що безпосередньо не здійснює перевезення) та те, що витрати понесені експедитором можуть бути підтвердженні іншими первинними документами, то ТТН на експедитора складати не обов’язково.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись