Згідно зі ст. 48 Закону "Про автомобільний транспорт" товарно-транспортна накладна включена в перелік документів, на підставі яких виконуються вантажні перевезення автомобільним транспортом.
Окрім цього, за п. 1 Переліку №207 ТТН є обов’язковим документом для водія, який здійснює вантажні перевезення на договірних умовах.
Порядок складання ТТН передбачено п. 11.4-11.6 Правил №363, а саме:
- ТТН виписується замовником (вантажовідправником в кількості не менше чотирьох екземплярів;
- Після прийняття вантажу згідно з ТТН водій (експедитор – тут мається на увазі експедитор, що безпосередньо здійснює перевезення) підписує всі її екземпляри;
- екземпляр ТТН залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - передається водієм (експедитором) вантажоодержувачу, третій і четвертий екземпляри, засвідчені підписом вантажоодержувача (у разі потреби й печаткою або штампом), передається Перевізнику.
Тож, наявність ТТН у експедитора (що не здійснює безпосередньо перевезення) законодавчо не передбачена.
Витрати на оплату послуг перевізника експедитор відображає на підставі первинних документів. Первинним є документ, що має всі обов’язкові реквізити, зазначені у п. 2 ст. 9 Закону про бухоблік. Наприклад, це може бути акт наданих послуг, що надає перевізник експедитору.
Отже, зважаючи на те, що законодавчо не визначено необхідність наявності ТТН саме у експедитора (що безпосередньо не здійснює перевезення) та те, що витрати понесені експедитором можуть бути підтвердженні іншими первинними документами, то ТТН на експедитора складати не обов’язково.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити