Згідно з ч. 5 ст. 9 Закону про бухоблік господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені. При цьому первинний документ (акт) – це документ який лише містить відомості про таку господарську операцію і є підставою для її відображення.
Тобто підприємство повинно відобразити витрати на доставку саме в момент їх виникнення, а не датою акту виконаних робіт. Достатнім до моменту отримання первинних документів від контрагента є застосування первинних документів, створених підприємством самостійно у довільній формі з дотриманням вимог щодо обов’язкових реквізитів первинного документа. Говорячи про такий первинний документ фахівці Мінфіну згадують бухгалтерську довідку, в якій зазначається розрахункова сума витрат.
Отже, підприємство може скласти бухгалтерську довідку датою здійснення перевезення і відобразити вартість такого перевезення у собівартості продукції, що реалізується. Головне правило, щоб така довідка, як первинний документ, мала усі обов’язкові реквізити, що зазначені у ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік, а саме:
- назву документа (форми);
- дату складання;
- назву підприємства, від імені якого складено документ;
- зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
- посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
- особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
При цьому складання такого внутрішнього документу передбачено у п. 2.6 Положенням №88. Такий внутрішній первинний документ (акт) складається посадовою особою, відповідальною за приймання-відпуск товарно-матеріальних цінностей, робіт і послуг.
Зверніть увагу, що згідно п. 3.5 Положення, у місяці надходження від контрагента первинного документа щодо господарської операції (інформація про яку була відображена у минулих періодах на підставі внутрішнього документу (акту)) до облікових регістрів бухгалтерського обліку за звітний період переноситься інформація про таку господарську операцію, при цьому її обсяг зазначається шляхом коригування на суму різниці між оцінкою такої господарської операції за внутрішнім первинним документом (актом) та первинним документом, отриманим від контрагента.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити