Поточна форма ТТН, яка заповнюється при перевезенні товарів автомобільним транспортом, затверджена наказом Міністерства інфраструктури України від 05.12.2013 №983. В цій формі проставляються реквізити і підписи представників Вантажовідправника, Перевізника, Вантажоодержувача. Крім того, в ній зазначається Замовник перевезення, яким, звісно, може бути як Вантажовідправник, так і Вантажоодержувач.
Згідно із п. 10.6 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, після укладення договору на перевезення Перевізник має право відмовитись від приймання вантажу для перевезення, якщо Замовником не підготовлено вантаж чи необхідні товарно-транспортні документи або без попереднього узгодження з Перевізником змінені реквізити цих документів. Отже, ці правила покладають обов’язок підготування (виписки) ТТН для такого перевезення саме на Замовника (аналогічна норма міститься в п. 11.4 Правил). А вже він вирішує питання, хто саме оформить цю ТТН в разі, якщо товар буде відвантажено не з його складу, а зі складу продавця. В будь-якому разі, оскільки товар спочатку придбавається у продавця (про що є відповідна видаткова накладна), то Вантажовідправником і Замовником в цій ситуації буде одна і та сама особа (у вашому випадку Підприємство А). Саме це підприємство (через уповноважену керівником особу) має завірити в ТТН факт здачі товару на перевезення (див. п. 10.8-10.9 Правил). Інші деталі оформлення ТТН в цьому випадку ви теж можете знайти в згаданих Правилах.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити