Відповідно до пп. «б» п. 97.2 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ розрахунок коригування до податкової накладної, складеної за операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, складається та підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних з метою приведення показників податкової накладної у відповідність з показниками митної декларації без зміни ставки оподаткування - після завершення вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією.
При цьому в останній додатковій декларації до відповідної періодичної або спрощеної декларації декларантом або уповноваженою ним особою зазначається ознака завершення переміщення товарів за такою періодичною або спрощеною декларацією у вигляді відповідного коду особливості переміщення. Після прийняття для оформлення додаткової декларації з такою ознакою у відповідній періодичній або спрощеній митній декларації зазначається відмітка про припинення пропуску товарів через митний кордон України за нею, а митний орган у пункті пропуску через державний кордон України відмовляє у пропуску товарів через митний кордон України за такою періодичною або спрощеною митною.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, після завершення митного оформлення експорту товарів, надає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, інформацію, що міститься в митних деклараціях, на підставі яких здійснено митне оформлення таких товарів декларацією (див. пп. 9-35 розд. XXI МКУ).
Про це також зазначили податківці, відповідаючи на питання в ЗІР, 101.29: «Діє з 01.12.2024. Яким чином та на підставі яких документів складається розрахунок коригування з метою приведення показників податкової накладної у відповідність із показниками митної декларації після завершення вивезення товарів?.
РК складається після завершення вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією. Якщо процедуру оформлення митної декларації не завершено, РК-2 не може бути зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до п. 9 прим. 35 розд. XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI ознаку завершення вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту платник самостійно зазначає в останній додатковій декларації до відповідної митної декларації».
Наразі це всі роз’яснення щодо дати складання такого РК_РЕЗ_2.
Аналізуючи наявні роз’яснення, можна зробити такі висновки:
- РК_РЕЗ_2 складається після завершення вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією (пп. «б» п. 97.2 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ). Тобто РК має бути складено датою не раніше останньої додаткової митної декларації;
- Дата завершення процедури оформлення митної декларації безпосередньо впливає на можливість реєстрації РК_РЕЗ_2, а не на дату його складання (ЗІР, 101.29). Тобто податківці зазначають, що РК_РЕЗ_2 не може бути складена раніше дати завершення митного оформлення, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, а в разі електронного декларування – за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації, після перетворення її у візуальну форму;
- Ознаку завершення вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту платник самостійно зазначає в останній додатковій декларації до відповідної митної декларації (пп. 9-35 розд. XXI МКУ, ЗІР (101.29). Але тут нічого не сказано про те, на яку ж дату складати РК_РЕЗ_2. Фактично податківці не дали конкретної відповіді.
Тож, на нашу думку, датою РК_РЕЗ_2 є дата оформлення додаткової митної декларації, адже саме після її прийняття виникають підстави для коригування вартості товару. Проте це виключно думка автора консультації, тому з даного приводу доцільно отримати ІПК від податківців.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити