• Посилання скопійовано

Складання ТТН у разі продажу товару транзитом

Підприємство продавець отримує товар у постачальника і, не завозячи на власний склад, доставляє своєму покупцеві. Для здійснення перевезення продавець наймає стороннього перевізника. Як потрібно в цій ситуації оформити ТТН, щоб при цьому покупець не бачив інформацію про постачальника?

У цій ситуації ТТН на покупця можна скласти, виходячи з таких норм Правил №363.

Відповідно до п. 11.3 Правил №363, ТТН на перевезення вантажів автомобільним транспортом виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках.

Відповідно до п. 1 Правил №363, замовник - вантажовідправник або вантажоодержувач, який уклав з перевізником договір про перевезення вантажів.

За буквального розуміння з цих норм випливає, що ТТН на покупця має виписувати особа, яка уклала договір з перевізником. В даній ситуації - це підприємство - продавець.

А отримання товару від постачальника до підприємства покупця оформляється іншим документом. Це може бути звичайна накладна, за якою постачальник відпускає, а підприємство - продавець приймає товар. Отримавши цей товар за накладною, підприємство - продавець відразу виписує ТТН, за якою товари будуть доставлятися покупцеві, де окремі реквізити мають бути заповнені так:

  • «Автомобільний перевізник» - найменування перевізника;
  • «Замовник» - найменування підприємства продавця;
  • «Вантажовідправник» - найменування підприємства продавця;
  • «Вантажоодержувач» - найменування покупця;
  • «Пункт навантаження» - місцезнаходження складу постачальника, де здійснюється завантаження на автомобіль перевізника;
  • «Пункт розвантаження» - місцезнаходження складу покупця, куди доставлятимуть вантаж.

Причому заповнюючи в ТТН розділ «Відомості про вантаж» ціну і загальну суму пишуть ту, за якою продавець продає товар покупцеві. А не ту, за якою продавець купує товар у постачальника.

В договорі між постачальником і підприємством - продавцем варто написати, що право власності на товар переходить в момент отримання товару на складі постачальника підприємством - продавцем за накладною.

В договорі між підприємством продавцем і покупцем слід зазначити, що право власності на товар переходить, наприклад, на складі покупця, в момент передачі товару від продавця до покупця, за ТТН. Там же пишуть, що товар доставляється на склад покупця автотранспортом за рахунок продавця. Зазначати в цьому договорі дані про перевізника не обов’язково.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»