Податківці в ІПК від 08.10.2018 р. №4307/К/99-99-13-01-02-14/ІПК зауважують, що Закон про РРО – це основний законодавчий акт, що визначає порядок здійснення розрахунків при продажу товарів і послуг. Зокрема, і в туристичній сфері.
Відповідно до ст. 2 Закону про РРО, розрахунковий документ – це документ встановленої форми та змісту. Ним може бути:
- касовий чек (якщо підприємець застосовує РРО),
- товарний чек,
- розрахункова квитанція тощо.
Головне в цьому випадку, щоб саме цей документ підтверджував факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів за них.
А в ІПК від 20.07.2018 р. №24188/6/99-99-14-05-01-15 податківці зазначали: якщо ФОП не застосовує РРО та РК, він має право на вимогу покупця видавати чек, накладну або інший письмовий документ довільної форми, який засвідчує передання права власності на товари (послуги) від продавця до покупця.
Водночас, щодо форми квитанції ПО-Д2 податківці повідомили, що дана форма передбачена для розрахунків зі споживачами за побутові послуги.
Отже, як при продажу турпродукту, так і при поверненні коштів за нього, ФОП може видавати покупцю товарний чек, розрахункову квитанцію або інший письмовий документ довільної форми, який підтверджував би факт продажу турпродукту, або ж повернення коштів за раніше проданий турпродукт. Але при цьому пам’ятайте: який би варіант оформлення касових операцій ви не обрали, для надання документу статусу первинного він повинен містити обов’язкові реквізити, перелічені в ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити