• Посилання скопійовано

Чи є додатковим благом компенсація витрат на таксі працівникам на службові поїздки?

Компанія відображає витрати на таксі для поїздки співробітника в банк або податкову та поїздок співробітників до і з місця проведення заходу. Політикою компанії передбачено використання таксі у господарській діяльності. Чи будуть такі витрати визнаватись додатковим благом?

Витрати підприємства на таксі для співробітників можуть розглядатися по-різному залежно від документального оформлення та зв'язку таких поїздок з господарською діяльністю підприємства.

Ключовим моментом для уникнення визнання вартості поїздок на таксі додатковим благом працівника є належне документальне підтвердження зв'язку цих поїздок з виконанням трудових функцій та господарською діяльністю підприємства (див. пп. «а» пп. 164.2.17 ПКУ). Якщо такий зв'язок документально підтверджено, вартість поїздок не вважатиметься додатковим благом і, відповідно, не буде об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовим збором (ВЗ).

По аналогії ми можемо також використати роз’яснення ДПС щодо таксі у відрядженні в ЗІР (103.17): «Чи вважаються додатковим благом найманого працівника витрати на таксі, які були понесені ним під час відрядження в межах території України або за її межами та відшкодовані ЮО, яка не фінансується за рахунок бюджетних коштів?».

Документами, що підтверджують зв'язок поїздок з господарською діяльністю, можуть бути:

  • Наказ керівника про використання таксі у господарській діяльності;
  • Внутрішнє положення про використання працівниками таксі в службових цілях.

В свою чергу, у положенні або наказі про користування послугами таксі працівниками доцільно вказати: з якою метою вона здійснюється та на кого поширюється; яким транспортом (перевізником) буде здійснюватися перевезення; час здійснення перевезень (графік або часові рамки); маршрут (маршрути) перевезення; якими документами буде підтверджуватися факт перевезень та відповідні витрати та інше (див. лист ДПС №719/ІПК/26-15-04-09-11 від 26.02.2021 р).

Також ТОВ може безпосередньо укласти договір з перевізником. Більш детально дане питання ми розглядали в нашій консультації: Таксі для працівників: особливості оподаткування і обліку.

Якщо не буде підтверджено зв'язок з господарською діяльністю або відсутнє документальне підтвердження, то для працівника компенсація витрат на таксі буде додатковим благом, що оподатковується ПДФО та ВЗ в загальному порядку.

Враховуючи зазначене:

  • Витрати на таксі для поїздок співробітників у банк, податкову або на заходи не будуть визнаватися додатковим благом, якщо вони пов'язані з господарською діяльністю підприємства та належним чином документально підтверджені;
  • Наявність наказів на кожну поїздку та/або внутрішнього положення, що дозволяють використання таксі, є важливою, але не єдиною умовою. Необхідно також мати документи, що підтверджують зв'язок кожної конкретної поїздки з господарською діяльністю;
  • Якщо не буде обґрунтовано зв'язок з господарською діяльністю та відсутні підтверджуючі документи, то витрати на таксі визнаються додатковим благом, і їх вартість оподатковується ПДФО та ВЗ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • ФОП створює для юрособи цифровий контент: нюанси оплати
    Підприємство має договір з ФОПом (ІІІ група, неплатник ПДВ), що той створює цифровий контент (Фейсбук, Інстаграм), слідкує за рекламою товару тощо. За це він щомісячно отримує винагороду згідно з Актом виконаних робіт (сума стала). Зараз він від себе оплачує місячний тарифний план canva.com і перевиставляє цю оплату підприємству, окремим рядком в Акті. Чи може підприємство компенсувати ці послуги (адже canva.com - це нерезидент)? Чи потрібно від нього якісь додаткові документи?
    08.07.202538
  • ФОП орендує приміщення в іншій області: чи потрібно стати на облік за неосновним місцем?
    ФОП на ЄП зареєстрований у Рівненській області. Бере в оренду магазин у Львівській області. Чи є обов'язковим взяття його на облік за неосновним місцем діяльності у Львівській області, чи це добровільно?
    01.07.20251 5538
  • Позичка авто: чи завжди сплата страховки є доходом для фізособи?
    ТОВ використовує автомобілі відповідно до договору позички з фізичною особою. ТОВ-користувач за власний кошт страхує (КАСКО, "автоцивілка") автомобіль, зазначаючи себе вигодонабувачем. Чи виникає оподатковуваний дохід у фізичної особи-позичкодавця? Які податкові наслідки та відповідальність для ТОВ?
    19.06.202569
  • Медогляд водія та подорожній лист: чи потрібна відмітка лікаря?
    Чи є обов'язковою відмітка лікаря у подорожньому листі для водіїв асенізаційної та аварійно-ремонтної автомашин, які здійснюють поїздки виключно в межах міста?
    17.06.20251 5212
  • Видача довіреності на отримання ТМЦ непрацівнику підприємства
    Чи можна виписати довіреність на отримання товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) особі, яка не є працівником підприємства? Якщо так, то чи може така довіреність бути складена у довільній формі?
    16.06.2025641