Оскільки договір комісії укладається за рахунок комітента, то й курсові різниці в кінцевому підсумку теж враховує комітент. Взагалі, всі витрати за договором комісії несе комітент.
До моменту повного розрахунку з нерезидентом можливі два варіанти обліку курсових різниць. Це залежить від умов договору комісії між комісіонером та комітентом, тобто це не врегульовано законодавством і визначається на розсуд сторін. При цьому рішення сторін не залежить від того, що придбання товару вже завершено і складено акт щодо комісійної винагороди.
Якщо валютну заборгованість перед нерезидентом за умовами договору комісії повинен погашати комісіонер, то він і визначає курсові різниці, які потім відшкодовує йому комітент. Бухоблік договору комісії у такій ситуації для комісіонера та комітента описаний в матеріалі «Iмпорт за договором комісії».
Якщо сторони домовилися про те, що комісіонер виконав всі свої зобов’язання, підписано акт комісійної винагороди, і подальші розрахунки з продавцем-нерезидентом буде здійснювати комітент самостійно, то й курсові різниці за такою заборгованістю теж обліковує комітент.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити