Згідно зі ст. 1048 ЦКУ позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.
Відповідно до п. 3 П(С)БО 31, витрати на проценти та інші витрати підприємства, пов'язані із запозиченнями відносяться до фінансових витрат підприємства.
При цьому, як зазначено у п. 7 П(С)БО 16, витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Однак, витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.
Зокрема, фінансові витрати на проценти за позикою не можуть бути пов’язані з доходом певного періоду. Відповідно вважаємо, що вони повинні бути відображені у складі витрат саме у періоді їх нарахування згідно здоговором з позикодавцем. Наприклад, якщо договором передбачено, що відсотки за користування позикою нараховуються щомісяця, то суб’єкт господарювання щомісяця відносить суму нарахованих відсотків до складу витрат записом Дт 951 Кт 684 (з подальшим віднесенням в кінці звітного періоду на фінансовий результат записом: Дт 951 Кт 79).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити