• Посилання скопійовано

Реєструватись за неосновним місцем обліку необхідно лише за умови, що підприємство створює відокремлений підрозділ у місці оренди офісу

Юрособа орендує другий офіс на території, що підпорядкована іншій податковій інспекції. Чи потрібно ставати офіс на облік за неосновним місцем обліку? Як сплачується ПДФО та військовий збір? Як подається звітність?

Відповідно до п. 63.3 ПКУ платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юросіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Заява про взяття на облік платника податків (ф. №17-ОПП, затверджена наказом від 21.12.2016 р. №1125) за неосновним місцем обліку подається у відповідний контролюючий орган протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об'єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню.

При цьому визначення відокремленого підрозділу, що наведено у пп. 14.1.30 ПКУ відсилає до Господарського та Цивільного кодексів. Але і ці законодавчі акти не містять чіткого визначення. У ч. 4 ст. 64 ГКУ зазначено, що такі відокремлені підрозділи не мають статусу юрособи та діють на основі положення про них.

З вищезазначеного можна зробити висновок, що реєструватись за неосновним місцем обліку необхідно лише за умови, що підприємство створює відокремлений підрозділ у місці оренди офісу.

Щодо сплати ПДФО, то згідно з пп. 168.4.3 ПКУ суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізосіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов'язки податкового агента виконує юрособа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У роз’яснені податківців вони зазначали, що ПДФО підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) в різних районах міста, в яких працюють наймані працівники такого суб'єкта господарювання. І відповідно до цього у такого суб’єкта господарювання виникає необхідність реєстрації за неосновним місцем обліку.

Щодо подання звітності то, як зазначено у листі від 02.08.2016 р. №17354/10/26-15-13-01-12 якщо відокремлений підрозділ юрособи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, то податковий розрахунок у вигляді окремого витягу (порції) за такий підрозділ подає юрособа до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого неуповноваженого відокремленого підрозділу.

Щодо військового збору, то оскільки військовий збір зараховується до державного бюджету, то ніяких наслідків, щодо його сплати на інші рахунки не виникає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»