• Посилання скопійовано

Бухоблік реалізації провайдерських послуг

Підприємство (юрособа, не платник ПДВ) надає провайдерські послуги. Прийом зарахування коштів відбувається через LiqPay (людина оплачує за інтернет через термінал і кошти потрапляють на рахунок підприємства. Як ці кошти відобразити в бухобліку? Що зазначити у розділі "контрагент"? Чи можливо формувати проводку Дт311 Кт 703?

Згідно із нормами п. 5 П(С)БО 15 дохід  визнається  під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства),  за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

За п. 6 П(С)БО 15 не визнаються доходами такі надходження від інших осіб:

  • сума   попередньої  оплати  продукції  (товарів,  робіт, послуг); 
  • сума авансу в рахунок оплати продукції (товарів,  робіт, послуг).

Отже, за фактом оплати за послуги проведення Дт 311 Кт 703 не виникає. Дохід від реалізації таких послуг виникає під час оформлення документу про їх приймання-передачу. Як правило, така господарська операція оформлюється актом. Але наразі таким документом може бути і рахунок-фактура (інвойс). Ми про це писали тут>>>

Зазначали про це і податківці: рахунок-фактура (інвойс) може бути підставою для відображення в бухобліку господарської операції з постачання товарів, робіт (послуг) без складання акта приймання-передачі за умови його оплати, що підтверджується відповідними платіжними документам.

Отже, в бухобліку реалізація послуг, зазначених у запитанні, відображатиметься наступним чином (див. Таблицю 1 та Таблицю 2).

 Таблиця 1. Облік реалізації послуг за умови післяплати

№з/п

Зміст операції

Дебет

Кредит

1

Складено акт (рахунок-фактуру) за надані послуги

361

703

2

Визнані витрати у сумі собівартості реалізованих послуг

903

20, 22, 63, 66, 65

3

Оплачено послуги (кошти надійшли на поточний рахунок провайдера)

311

361

 

Таблиця 2. Облік реалізації послуг за умови передоплати

№з/п

Зміст операції

Дебет

Кредит

1

Оплачено послуги (кошти надійшли на поточний рахунок провайдера)

311

681

2

Складено акт (рахунок-фактуру) за надані послуги

361

703

3

Визнані витрати у сумі собівартості реалізованих послуг

903

20, 22, 63, 66, 65

4

Сума передоплати зарахована в оплату наданих послуг

681

361

Слід зазначити, що облік за субрахунком 361 ведеться у розрізі покупців (крім ситуацій, коли реалізація товарів, робіт, послуг відбувається не персоніфіковано). Як правило,  провайдером з кожним із споживачів послуг укладаються окремі договори. Ідентифікація оплат, які надходять від споживачів, відбувається за їх прізвищем, ім’ям та по батькові, та/або за номером договору, що мають бути зазначені у призначенню платежу. Отже, у бухгалтерському аналітичному обліку як реалізація послуг, так і отримання оплат за ними мають відображатися у розрізі споживачів цих послуг (із зазначенням їх прізвища, ім’я та по батькові)

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік зменшення статутного капіталу ТОВ
    ТОВ має статутний капітал 3 млн грн, з яких погашено 2359250 грн, а не погашено 640750 грн. Товариство прийняло рішення зменшити статутний капітал до 2 млн грн. Як правильно відобразити зменшення статутного капіталу в бухгобліку? Які бухгалтерські проведення необхідно здійснити для оформлення зменшення статутного капіталу з 3 млн грн до 2 млн грн?
    07.04.202584
  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202540
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025768
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.2025359
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202538