• Посилання скопійовано

Резерв сумнівних боргів: як відобразити в бухобліку?

На підприємстві був створений резерв сумнівних боргів Дт 944 Кт 381 в 2016 р. Цього року частина боргів була повернена. Як правильно це відобразити в бухобліку?

Відповідно до Інструкції №291 за кредитом рахунку 38 "Резерв сумнівних боргів" відображається створення резерву сумнівних боргів у кореспонденції з рахунками обліку витрат, за дебетом - списання сумнівної заборгованості в кореспонденції з рахунками обліку дебіторської заборгованості або зменшення нарахованих резервів у кореспонденції з рахунком обліку доходів.

Тож коригування резерву сумнівних боргів в бік зменшення має відображатися в обліку через визнання інших операційних доходів. Тому у періоді повернення заборгованості покупцем підприємству потрібно буде визнати доходи на суму раніше створеного резерву сумнівних боргів.

У питанні йдеться тільки про частину заборгованості, тож відкоригувати та визнати дохід можна тільки на частину заборгованості, яку повернули. Адже інша частина неповернутої дебіторської заборгованості поки ще відповідає визначенню сумнівного боргу.

Нагадаємо, що за п. 4 П(С)БО 10 сумнівний  борг  - це поточна  дебіторська заборгованість, щодо якої  існує  невпевненість  її погашення боржником.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»