• Посилання скопійовано

Купівля-продаж дебіторської заборгованості з дисконтом

Товариство(загальна система оподаткування) є неплатником ПДВ( фінансова компанія, має ліцензію на операції факторингу) придбає дебіторську заборгованість за кредитами фізособам, в іншої фінансової компанії за 30 % вартості всієї дебіторської заборгованості. Як правильно відобразити у обліку цю операцію у Товариства-покупця та Товариства-продавця?

Згідно зі ст. 1077 ЦКУ за договором факторингу одна сторона (фактор) передає або зобов'язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов'язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника). Фактором може бути банк або інша фінансова установа, яка відповідно до закону має право здійснювати факторингові операції (ст. 1079 ЦКУ).

 

Податок на прибуток

 У листі МГУ ДФС - Центрального офісу з обслуговування ВП від 29.01.2016 р. №2047/10/28-10-06-11 податківці зазначають, що ПКУ не передбачає коригування фінрезультату до оподаткування за операціями з відступлення права вимоги. Тобто, доходи та витрати з вищезазначених операцій мають визначатися відповідно до П(С)БО або МСФЗ.

Бухгалтерський облік придбання та продажу дебіторської заборгованості наведено у таблиці. 

Зміст господарської операції

Дебет

Кредит

Придбання дебіторської заборгованості (у покупця)

 

 

Відображено придбану короткострокову дебіторську заборгованість – сумма за номіналом, 100% вартості заборгованості

377

685

Відображено придбану довгострокову дебіторську заборгованість

183

685

Відображено дохід на суму різниці між вартістю дебіторської заборгованості та сумою купівлі дебіторської заборгованості – 70 % вартості заборгованості

685

733

Перераховано грошову оплату за придбану дебіторську заборгованість – 30 % вартості заборгованості

685

311

Отримано кошти від боржників в рахунок погашення короткострокової дебіторської заборгованості

301, 311

377

Отримано кошти від боржників в рахунок погашення довгострокової дебіторської заборгованості

301, 311

183

Продаж дебіторської заборгованості (у продавця)

 

 

Списання витрат від продажу дебіторської заборгованості – 70 % вартості заборгованості

949

377

Отримання оплати від покупця за продану заборгованість – 30 % вартості заборгованості

311

377

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    Сьогодні 09:1117
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202552
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202527
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202517
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.2025125