На практиці обов'язковість розкриття облікової політики в примітках до фінансової звітності означає, що в них пояснюється, які конкретно активи, зобов'язання, доходи та витрати відображені в тій чи іншій статті фінансової звітності (наприклад, які доходи визначені як доходи від реалізації, а які — як інші операційні чи інші доходи, аналогічно і з витратами, який критерій для розмежування основних засобів та МНМА, які методи оцінки вибуття запасів використовуються тощо). Для цього призначені форма 5 «Примітки до річної фінансової звітності» та пояснювальна записка до фінзвітності. Ступінь деталізації та розкриття відповідної інформації, як правило, визначається користувачами звітності. Материнські компанії, що консолідують фінзвітність, здебільшого висувають серйозніші вимоги до розшифрування показників звітності і розкриття інформації про облікову політику.
Так, згідно з п. 6 розд. IV НП(С)БО 1, підприємство має висвітлювати обрану облікову політику шляхом опису принципів оцінки статей звітності та методів обліку щодо окремих статей звітності. Водночас Мінфін у п. 3.5 Методрекомендацій №635 зазначає, що облікова політика підприємства з урахуванням внесених змін наводиться у примітках до річної фінансової звітності у формі опису або шляхом додавання до звітності копії розпорядчого документа. Тож у разі якщо наказ про облікову політику є коротким, копію або витяг із нього можна долучити до фінансової звітності у вигляді додатка.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись