Запитання: Платник ПДВ за звітний період (серпень 2016 р.) має узгоджене декларацією грошове зобов’язання з ПДВ на суму 425 грн. На момент подання декларації залишок коштів на електронному ПДВ-рахунку 1080 грн. За п. 200.2 ПКУ та п. 20 Порядку електронного адміністрування ПДВ сума податку (425 грн) має бути списана з електронного ПДВ-рахунку. Якими проведеннями слід відображати сплату ПДВ до бюджету, якщо сальдо на бухгалтерському рахунком 315 нульове?
Відповідь:
Відображення ПДВ в бухгалтерському обліку регулюється Інструкцією №141.
Так, зарахування коштів на рахунок в СЕА ПДВ, відкритий платнику податку в Казначействі, відображається за дебетом субрахунку 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті», аналітичний рахунок «Розрахунки з Казначейством в системі електронного адміністрування податку на додану вартість», і кредитом субрахунку 311 «Поточні рахунки в національній валюті». Підставою для відображення такого проведення є платіжні доручення (виписки банку) про поповнення ПДВ-рахунку.
Суми ПДВ, перераховані до бюджету Казначейством, відображаються за дебетом субрахунку 641 «Розрахунки за податками», аналітичний рахунок «Розрахунки за податком на додану вартість в системі електронного адміністрування податку на додану вартість», у кореспонденції з кредитом субрахунку 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті». Підставою для відображення такого проведення є відомості з СЕА ПДВ, отримані за запитом платника податку від контролюючого органу.
Якщо сальдо на ПДВ-рахунку в бухгалтерському обліку відрізняється від фактичного залишку коштів на такому рахунку, це означає, що мала місце помилка бухгалтера, яку, перш ніж відображати сплату ПДВ до бюджету, потрібно виправити.
Порядок виправлення помилок минулих періодів у бухгалтерському обліку проводиться за нормами П(С)БО 6. Про порядок таких виправлень в залежності від типу помилки і дати її виникнення, ви можете прочитати, наприклад, тут.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись