• Посилання скопійовано

Розмір добових для підприємств небюджетної сфери законодавством не встановлено

Профспілка направляє у відрядження працівника підприємства, на якому існує ця профспілка. Всі витрати проводяться за рахунок запрошувальної сторони. Чи потрібно оплачувати добові такому працівнику?

На сьогодні чинне законодавство не передбачає мінімальних і максимальних сум добових на випадок відрядження для організацій, що не утримуються за рахунок бюджету, а також не визначає поняття відрядження, яке має бути визначене у внутрішньому документі організації.

Обов’язкова для бюджетної сфери Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон передбачає, що у службове відрядження може бути направлено працівника підприємства за розпорядженням керівника. Однак у Податковому кодексі йдеться про відрядження не лише працівників, але й членів органів управління підприємства, організації, установи (пп. 170.9.1 ПКУ), або навіть відрядження спортсменів-аматорів (пп 170.7.4).

Таким чином, суму добових, що виплачуватиметься відрядженій особі профспілкова організація визначає в своїх внутрішніх документах (положенні, порядку або в наказі про відрядження). Якщо ця особа є членом керівних органів такої профспілкової організації, то не оподатковуватиметься ПДФО та військовим збором сума добових у максимальних межах, визначених пп. 170.9.1 ПКУ (для відряджень у межах України це 0,2 мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року (275,60 грн) на день відрядження).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Кредит «5-7-9»: бухгалтерський облік та вплив на оподаткування
    Підприємство отримало кредит за програмою «5-7-9» на поповнення обігових коштів з терміном погашення 1 рік. Після повного погашення ту ж суму кредитують ще на рік, а потім (після погашення) ще на рік. Сплатили разову комісію: за видачу кредитних коштів 0,75%, та за обслуговування кредиту - 0,75% від суми кредиту. Відсотки за кредитом нараховуються щомісячно, з них 3% сплачує підприємство, 12,35% сплачує Фонд напряму в банк. Як відобразити такі операції в обліку? Чи проводити дисконтування заборгованості? Як вплинуть такі операції на оподаткування?
    Сьогодні 16:1619
  • Облік земельного податку за невикористовувану ділянку: на який рахунок?
    ТОВ є власником незабудованої земельної ділянки з цільовим призначенням для торгівлі. Ділянка не використовується у господарській діяльності. Виникає питання щодо коректного відображення в бухгалтерському обліку сум нарахованого земельного податку, зокрема, на якому рахунку витрат його слід обліковувати?
    Сьогодні 15:178
  • Облік неповоротної тари: списання та договірні умови
    Виробник паливних гранул (платник ПДВ та податку на прибуток на загальних підставах, високодохідник) використовує для затарювання продукції безпосередньо в процесі виробництва поліпропіленові мішки (біг-беги). Вартість мішків в договорі планується включати до ціни гранул, не виділяючи її окремо. В обліку вартість мішків списується на рахунок 93 «Витрати на збут» у момент виробництва. Чи є такий підхід правильним та як коректно прописати відповідні умови в договорі?
    14.08.202515
  • Заміна лізингоодержувача: облік та оподаткування у першого лізингоотрумувача
    Компанія "А" (первісний лізингоодержувач) за тристороннім договором з лізингодавцем та Компанією "Б" (новий лізингоодержувач) передає право користування автомобілями, отриманими у фінансовий лізинг. Виникають питання щодо документального оформлення, податкових наслідків (зокрема, ПДВ) та порядку відображення операції в бухобліку первісного лізингоодержувача – Компанії "А"
    14.08.20259
  • База розподілу ЗВВ між послугами та сільгоспвиробництвом
    ТОВ виконує роботи на сторону (обробка земель) та вирощує зернові. Яку базу розподілу взяти для загальновиробничих витрат?
    14.08.202529