Напевно, йдеться все ж таки не про оформлення мирової угоди, оскільки вона вже була укладена, а про відображення її результатів в бухгалтерському обліку.
Справа в тому, що укладання мирової угоди, так, власне, як і позов на контрагента до суду в бухгалтерському обліку не відображається. Відображається за необхідністю їх результат. Якщо під невиконанням договору малося на увазі, що Підприємство Б не сплачує суму коштів, яку винне Підприємству А, то за мировою угодою нового зобов’язання в Підприємства Б не виникає – воно лише узгоджує порядок погашення зобов’язання, яке виникло раніше. Те саме стосується і самого Підприємства А – розмір боргу не змінився, отже необхідності робити проведення в бухобліку немає.
Але результати мирової угоди могли бути й іншими. Могла виникнути і нова заборгованість – в сумі штрафів та пені, які має сплатити за невиконання умов попереднього договору Підприємство Б. Тоді на підставі мирової угоди визнана Підприємством Б заборгованість в сумі претензій є дебіторською. Одночасно визнається Підприємством Б і сума доходу: Дт 374 КТ 715.
Якщо Підприємство Б поставило в рахунок боргу товар з ПДВ, то вважатиметься, що борг погашено, а Підприємство А придбало такі товари:
Дт 281 Кт 631 на суму вартості товарів без ПДВ
Дт 641 Кт 631 на суму ПДВ
Дт 631 Кт 374 на суму погашення боргу.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись