Напевно, йдеться все ж таки не про оформлення мирової угоди, оскільки вона вже була укладена, а про відображення її результатів в бухгалтерському обліку.
Справа в тому, що укладання мирової угоди, так, власне, як і позов на контрагента до суду в бухгалтерському обліку не відображається. Відображається за необхідністю їх результат. Якщо під невиконанням договору малося на увазі, що Підприємство Б не сплачує суму коштів, яку винне Підприємству А, то за мировою угодою нового зобов’язання в Підприємства Б не виникає – воно лише узгоджує порядок погашення зобов’язання, яке виникло раніше. Те саме стосується і самого Підприємства А – розмір боргу не змінився, отже необхідності робити проведення в бухобліку немає.
Але результати мирової угоди могли бути й іншими. Могла виникнути і нова заборгованість – в сумі штрафів та пені, які має сплатити за невиконання умов попереднього договору Підприємство Б. Тоді на підставі мирової угоди визнана Підприємством Б заборгованість в сумі претензій є дебіторською. Одночасно визнається Підприємством Б і сума доходу: Дт 374 КТ 715.
Якщо Підприємство Б поставило в рахунок боргу товар з ПДВ, то вважатиметься, що борг погашено, а Підприємство А придбало такі товари:
Дт 281 Кт 631 на суму вартості товарів без ПДВ
Дт 641 Кт 631 на суму ПДВ
Дт 631 Кт 374 на суму погашення боргу.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити