• Посилання скопійовано

Оформляем амортизацию расходов на приобретение МНМА

В ноябре приобретены (без НДС) принтер за 2833,33 грн и факс за 2406,30 грн, в декабре (без НДС) – материнская плата за 1244,12 грн, компютерная мышь за 218,75 грн и ноутбук за 5737,33 грн. После внесения изменений в приказ об учетной политике можно ли эти приобретения отнести к МНМА и списать в текущем году? Как это оформить документально?

Для составления документов можна использовать примеры, которые отражались в других материалах «Дебета-Кредита», даже давних. Например, здесь >>>

Ведь типовой формы такого приказа не существует, а правила его составления остаются одинаковыми вот уже много лет – меняются лишь нормы таких приказов. 

В бухгалтерском учете ПСБУ не установлен стоимостной критерий признания материального необоротного актива основным средством или МНМА – этот критерий (стоимость) устанавливает предприятие самостоятельно. 

Например, если в вашем приказе об учетной политике стоимостным критерием будет указана стоимость в 10000 грн, то все необоротные материальные активы, первоначальная стоимость которых будет ниже, автоматически будут признаны в бухучете МНМА. 

Амортизация расходов на приобретение МНМА осуществляется согласно п. 27 ПСБУ 7:  либо в размере 50% первоначальной стоимости при вводе в эксплуатацию и в размере 50% при списании, либо в размере 100% первоначальной стоимости сразу при вводе в эксплуатацию – в зависимости от того, какой из этих методов амортизации МНМА будет указан в приказе об учетной политике.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202517
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202530
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025233
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025756
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202545