• Посилання скопійовано

Оформляем амортизацию расходов на приобретение МНМА

В ноябре приобретены (без НДС) принтер за 2833,33 грн и факс за 2406,30 грн, в декабре (без НДС) – материнская плата за 1244,12 грн, компютерная мышь за 218,75 грн и ноутбук за 5737,33 грн. После внесения изменений в приказ об учетной политике можно ли эти приобретения отнести к МНМА и списать в текущем году? Как это оформить документально?

Для составления документов можна использовать примеры, которые отражались в других материалах «Дебета-Кредита», даже давних. Например, здесь >>>

Ведь типовой формы такого приказа не существует, а правила его составления остаются одинаковыми вот уже много лет – меняются лишь нормы таких приказов. 

В бухгалтерском учете ПСБУ не установлен стоимостной критерий признания материального необоротного актива основным средством или МНМА – этот критерий (стоимость) устанавливает предприятие самостоятельно. 

Например, если в вашем приказе об учетной политике стоимостным критерием будет указана стоимость в 10000 грн, то все необоротные материальные активы, первоначальная стоимость которых будет ниже, автоматически будут признаны в бухучете МНМА. 

Амортизация расходов на приобретение МНМА осуществляется согласно п. 27 ПСБУ 7:  либо в размере 50% первоначальной стоимости при вводе в эксплуатацию и в размере 50% при списании, либо в размере 100% первоначальной стоимости сразу при вводе в эксплуатацию – в зависимости от того, какой из этих методов амортизации МНМА будет указан в приказе об учетной политике.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Помилки у бухобліку через втрату даних: як виправити?
    Підприємство - платник податку на прибуток здає баланс малого підприємства. У 2021 р. внаслідок хакерської атаки була втрачена значна частина бухгалтерських даних. Майже усе відновили, але інколи при звірках з контрагентами виявляється, що не були проведені ті чи інші документи. Як виправляти помилки в бухобліку за минулі періоди? Чи потрібно уточнювати податок на прибуток? Що робити, якщо відсутня накладна на придбання ОЗ?
    27.06.2025130
  • Автомобіль замортизований, але працює: що робити бухгалтеру?
    На підприємстві є машини, які повністю замортизовані. Чи можна здійснювати перевезення товарів на замортизованих машинах? Як донарахувати вартість замортизованої машини?
    26.06.20252 125
  • Послуги від нерезидента: особливості обліку та оподаткування
    Підприємство оплатило з гривневої корпоративної картки за послуги нерезиденту згідно знаданим інвойсом у валюті. Кошти списалися у гривні за комерційним курсу на день проведення операції банком. Як відобразити таку операцію в бухобліку? Які її наслідки з ПДВ?
    25.06.2025394
  • Придбали рослини в горщиках для офісу: як обліковувати?
    Підприємство придбало рослини в горщиках для прикрашення (озеленення) офісу. Вартість однієї рослини - 26 500,00 грн без ПДВ. Як слід обліковувати ці рослини у бухгалтерському та податковому обліках?
    25.06.2025128
  • Аванс за платні дороги Латвії: як облікувати?
    Директор автотранспортного підприємства здійснив передоплату в іноземній валюті за користування платними дорогами в Литві через спеціалізований сайт https://smsvinjetes.lv/ru, використовуючи ключ до рахунку підприємства. На момент оплати невідомо, який конкретний транспортний засіб і яку суму використає. Як відобразити дану операцію в обліку?
    24.06.2025180