ОЗ, які перебувають в зоні АТО, по факту зараз в господарській діяльності не використовуються, а значить і амортизувати їх не можна.
Згідно з п. 146.15 ПКУ в редакції, чинній до 1 січня 2015 рок, нарахування амортизації окремого об'єкта припиняється, починаючи з місяця, наступного за місяцем виведення з експлуатації такого об'єкта основних засобів або передачі його до складу невиробничих необоротних матеріальних активів за рішенням платника податку або суду.
Нагадаємо, відповідно до пп. 138.3.2 ПКУ термін "невиробничі основні засоби" означає ОЗ, які не використовуються в господарській діяльності платника податку. А по факту таке використання просто унеможливлене реаліями життя.
Аналогічна норма про припинення амортизації в такому випадку є і для тих платників податків, що не здійснюють в податковому обліку коригування фін результату на податкові різниці: за приписами п.29 П(С)БО 7 нарахування амортизації припиняється, починаючи з місяця, наступного за місяцем вибуття об'єкта ОЗ, переведення його на реконструкцію, модернізацію, добудову, дообладнання, консервацію.
В своєму листі від 01.10.2015 р. N 22571/10/28-10-06-11 податківці радять, якщо об'єкт ОЗ не використовується у господарській діяльності, потрібно вивести такий об'єкт з експлуатації та з наступного місяця після виведення його із експлуатації припинити нарахування амортизації в податковому обліку на підставі відповідних документів, що засвідчують факт такого виведення (наказ керівника, акт про тимчасове виведення основного засобу з виробничого процесу тощо).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись