• Посилання скопійовано

Витрати на транспортування товарів: обліковуємо правильно

Підприємство орендує авто та списує бензин раз в кінці місяця на підставі подорожніх листів. За один день водій може здійснити доставку матеріалів від постачальника, відвантажити готову продукцію покупцеві та в адміністративних цілях. Чи можна відносити всю суму на рахунок 93?

Запитання: Підприємство має в оренді автомобіль та списує бензин один раз в кінці місяця на підставі подорожніх листів. За один день (в одному подорожньому листі) водій може здійснити доставку матеріалів від постачальника, відвантажити готову продукцію покупцеві та в адміністративних цілях. Чи можна відносити всю суму на рахунок 93 "Витрати на транспортування, перевалку, транспортно-експедиційні й інші послуги, пов'язані із транспортуванням продукції (товарів)"?

Відповідь: Витрати на транспортування, перевалку, транспортно-експедиційні та інші послуги, пов’язані із транспортуванням продукції (товарів) є складовою витрат на збут (п.19 П(С)БО 16 «Витрати»). Обліковувати виключно всі транспортні витрати за рахунком 93 є неправильним, що може привести до викривлення даних бухобліку, оскільки вони мають бути розподілені в залежності від напряму використання автомобіля. Тобто доставка матеріалів від постачальника є складовою собівартості (п. 9 П(С)БО 9 «Запаси»), транспортування готової продукції покупцеві – витрати на збут (п.19 П(С)БО 16 «Витрати»), використання автомобіля в адміністративних цілях – адмінвитрати (п.18 П(С)БО  16 «Витрати»).


Розподіл транспортних витрат необхідно здійснити згідно з базою розподілу, визначеною підприємством при формуванні облікової політики. Як правило, це є кілометраж. Таким чином, транспортні витрати будуть враховані в правильному напрямі, а дані бухобліку будуть достовірними. 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202517
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202524
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202526
  • Інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю: як облікувати?
    Благодійний фонд планує придбати інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю. Чи може кошти на купівлю за запитом на цільове фінансування дати юрсоба? Як в бухобліку фонду відобразити отримання коштів, придбання авто і його використання? Якими документами підтверджувати, що витрати на використання авто – це не адміністративні витрати, які повинні бути в межах 20%?
    14.04.202516
  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.2025814