• Посилання скопійовано

Купівля-продаж валюти: бухгалтерський облік

За умовами договору комісії, комісіонер зобов'язаний, у разі отримання інвалюти перерахувати виручку комітентові в гривнях. Як відобразити в бухобліку комісіонера курсові різниці від продажу валюти комітента?

Власником валюти, яка надходить на користь резидентів-посередників за договорами комісії є комітент. Уповноважені банки, які обслуговують власників цих коштів, здійснюють обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті (п. 2 Постанова НБУ від 03.06.2015 р. №354.

"Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України"). Відповідно  надходження в іноземній валюті на користь резидентів-посередників за договорами комісії не підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України. Проте умовами договору встановлено, що обов'язковий продаж валюти, здійснює комісіонер і виручку від виконання договору комісії перераховує вже у гривнях.

Виключно наступного робочого дня після дня зарахування валюти на розподільчий рахунок, уповноважений банк зобов'язаний здійснити обов'язковий продаж а також і продаж решти валюти. Враховуючи, що статті балансу про грошові кошти є монетарними статтями, це означає, що на дату здійснення господарської операції  визначаються курсові різниці. 

Відповідно до п. 8 П(С)БО 21 курсові різниці від перерахунку грошових коштів в іноземній валюті та інших монетарних статей про операційну діяльність відображаються у складі інших операційних доходів (витрат). А враховуючи, що операційна діяльність, це також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю, на думку автора курсові різниці слід відображати у складі інших операційних доходів — субрахунок 714 або операційних витрат — субрахунок 945

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Дозвіл Держпраці на експлуатацію котла: як облікувати?
    Підприємство отримало дозвіл від Держпраці на використання котла (обладнання, що працює під тиском) терміном на 5 років. На якому рахунку бухобліку його відобразити та до якої групи основних засобів (ОЗ) він належить у податковому обліку податку на прибуток?
    16.05.202525
  • Безоплатне отримання тимчасово ввезеного інструменту: митний та бухгалтерський облік
    Підприємство тимчасово ввезло інструменти від нерезидента зі сплатою часткових митних платежів. Наразі постачальник готовий передати ці інструменти безоплатно. Чи може підприємство залишити інструменти, оформивши безоплатне постачання, та як відобразити ці операції в бухобліку?
    16.05.202516
  • МЗК при продажу офісного центру: облік та оподаткування
    Як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку продаж офісних приміщень разом з місцями загального користування (МЗК)? Чи потрібно окремо виділяти МЗК? Як розподіляти їх собівартість, оформлювати ПН? Які бухгалтерські проведення слід зробити? Чи можлива передача частини МЗК одному з покупців та як це оформити, щоб уникнути визнання операції безоплатною передачею?
    16.05.202550
  • Товарні запаси у СГ – "єдинників", які надають стоматологічні послуги: як облікувати?
    СГ – платники єдиного податку, які здійснюють діяльність виключно з надання стоматологічних послуг, не зобов’язані вести облік товарних запасів, зокрема, лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, які використовуються для лікування пацієнтів у межах надання зазначених послугпос
    15.05.2025131
  • Витрати на реєстрацію ТМ за кордоном: визнання та період відображення в обліку
    Як правильно віднести на витрати вартість розробки та реєстрації торгової марки (ТМ) в Англії, якщо оплата була 30.04.2024 р., а підтвердження реєстрації отримано у квітні 2025 року із зазначенням дати початку дії ТМ – лютий 2024 року (на 10 років)?
    15.05.202517