• Посилання скопійовано

Купівля-продаж валюти: бухгалтерський облік

За умовами договору комісії, комісіонер зобов'язаний, у разі отримання інвалюти перерахувати виручку комітентові в гривнях. Як відобразити в бухобліку комісіонера курсові різниці від продажу валюти комітента?

Власником валюти, яка надходить на користь резидентів-посередників за договорами комісії є комітент. Уповноважені банки, які обслуговують власників цих коштів, здійснюють обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті (п. 2 Постанова НБУ від 03.06.2015 р. №354.

"Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України"). Відповідно  надходження в іноземній валюті на користь резидентів-посередників за договорами комісії не підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України. Проте умовами договору встановлено, що обов'язковий продаж валюти, здійснює комісіонер і виручку від виконання договору комісії перераховує вже у гривнях.

Виключно наступного робочого дня після дня зарахування валюти на розподільчий рахунок, уповноважений банк зобов'язаний здійснити обов'язковий продаж а також і продаж решти валюти. Враховуючи, що статті балансу про грошові кошти є монетарними статтями, це означає, що на дату здійснення господарської операції  визначаються курсові різниці. 

Відповідно до п. 8 П(С)БО 21 курсові різниці від перерахунку грошових коштів в іноземній валюті та інших монетарних статей про операційну діяльність відображаються у складі інших операційних доходів (витрат). А враховуючи, що операційна діяльність, це також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю, на думку автора курсові різниці слід відображати у складі інших операційних доходів — субрахунок 714 або операційних витрат — субрахунок 945

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202522
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202561
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.2025144