• Посилання скопійовано

Если сумма уплаченного НДС не включается в состав налогового кредита, она в полном объеме включается в себестоимость ввезенного товара

Представительство нерезидента не является плательщиком НДС, получает от своего основателя товар для дальнейшей продажи на территории Украины в режиме DDP. При прохождении таможни обязательном условием является оплата НДС. Какова дальнейшая судьба уплаченного НДС в учете?

Вопрос: Представительство нерезидента не является плательщиком НДС, получает от своего основателя товар для дальнейшей продажи на территории Украины в режиме DDP (согласно Инкотермс 2010). При прохождении таможни обязательном условием является оплата НДС. Какова дальнейшая судьба уплаченного НДС в бухгалтерском и налоговом учете у покупателя и продавца? Возможно ли включение оплаченного НДС в стоимость товара?

Ответ: Согласно п. 9 П(С)БУ «Запасы» (приказ Минфина №246 от 20.10.1999 г.), первоначальная стоимость приобретенных  запасов (себестоимость запасов) состоит из:

- суммы, оплаченной поставщику согласно договора за вычетом косвенных налогов;

- суммы ввозной пошлины;

- суммы косвенных налогов, связанных с приобретением товаров, которая не возмещается предприятию;

- транспортно-заготовительных расходов;


- прочих расходов, которые непосредственно связаны с приобретением запасов и доведением их до состояния, в котором их необходимо использовать в запланированных целях;

Таким образом, если сумма уплаченного НДС не включается в состав налогового кредита, она в полном объеме включается в себестоимость ввезенного товара.

В налоговом учете до 1 января 2015 года также сущестововала норма о включении сумм НДС в себестоимость товара, если такой НДС не включался в состав налогового кредита ( пп. 139.1.6 НКУ). Однако раздел III НКУ с 2015 года изложен полностью в новой редакции.

Согласно пп. 134.1.1 НКУ, объектом налогообложения является  прибыль с источником происхождения из Украины и за ее пределами, которая определяется путем корректировки (увеличения или уменьшения) финансового результата до налогообложения (прибыли или убытка), определенного в финансовой отчетности предприятия в соответствии с национальными положениями (стандартами) бухгалтерского учета или международными стандартами финансовой отчетности, на разницы, возникающими в соответствии с положениями этого раздела.

Таким образом, как в бухгалтерском учете, так и в налоговом учете суммы входного НДС, который не включается в состав налогового кредита, формируют первоначальную стоимость (себестоимость) приобретенного (ввезеного) товара.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202517
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202524
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202526
  • Інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю: як облікувати?
    Благодійний фонд планує придбати інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю. Чи може кошти на купівлю за запитом на цільове фінансування дати юрсоба? Як в бухобліку фонду відобразити отримання коштів, придбання авто і його використання? Якими документами підтверджувати, що витрати на використання авто – це не адміністративні витрати, які повинні бути в межах 20%?
    14.04.202516
  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.2025794