Оподаткування такого надання залежить від того, платниками яких податків є постачальник і одержувач послуг, і того, чи є така операція контрольованою.
Що стосується ПДВ, то постачальник-платник ПДВ має визнати податкове зобов’язання. За п. 198.5 ПКУ, якщо він скористався правом на податковий кредит у звязку із придбанням/наданням таких послуг, то він має визнати податкові зобов’язання виходячи з суми такого придбання (згідно із п. 189.1 ПКУ).
Якщо операція є контрольованою, платник ПДВ має визнати податкове зобов’язання ще і в сумі перевищення ціни, яка відповідає принципу витягнутої руки (з 01.01.2015 р. – за ст. 39 ПКУ це аналог колишньої звичайної ціни), над договірною ціною. Одержувач послуг при цьому права на податковий кредит з ПДВ не матиме (навіть, якщо він є платником ПДВ).
Що стосується податку на прибуток, то з 01.01.2015 р. об’єкт оподаткування цим податком – це фінансовий результат до оподаткування, визначений в бухгалтерському обліку. В бухгалтерському обліку постачальника витрати з надання таких послуг відображаються у складі інших витрат (за субрахунком 949). В бухгалтерському обліку одержувача такі послуги потрапляють до інших доходів (за субрахунком 746).
Що стосується єдиного податку, до доходу одержувача послуг включається їх вартість (п. 292.3 ПКУ). У постачальника послуг, якщо він є платником єдиного податку, в податковому обліку такі послуги не відображаються.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись