• Посилання скопійовано

Возникает ли доход в НУ и БУ у поставщика при бесплатной передаче товаров? Какие проводки?

Возникает ли доход в НУ и БУ у поставщика при бесплатной передаче товаров покупателю-обычное коммерч. предприятие? Правильны ли будут проводки : </p> <p align="center"> <TABLE BORDER=1 cellpadding="2" cellspacing="0" class="in_text_tab"> <tr align="center" valign="top"> <td> 361 </td> <td>702 </td> <td> 10000,00</td> </tr> <tr align="center" valign="top"> <td>702 </td> <td>6415 </td> <td> 1666,67</td> </tr> <tr align="center" valign="top"> <td>902 </td> <td>281 </td> <td> 8333,33</td> </tr> <tr align="center" valign="top"> <td>702 </td> <td>791 </td> <td> 8333,33</td> </tr> <tr align="center" valign="top"> <td>791 </td> <td>902 </td> <td> 8333,33</td> </tr> <tr> <td colspan="3" valign="top"> 443 361 10000,00 (в конце года?) </td> </tr> </table> </p>

Бухгалтерський облік

Операція з безоплатної передачі товарів відповідає визначенню витрат наведеному в П(С)БО — 3 «Звіт про фінансові результати», згідно з яким витрати — зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, які призводять до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власниками) за звітний період.

Таким чином, у бухгалтерському обліку при безоплатній передачі товарів дохід жодним чином не виникає, а навпаки — виникають витрати.

Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку запасів затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 10.01.2007 р. №2 передбачена наступна кореспонденція для безоплатної передачі запасів (суми за умовами запиту):

1. Безоплатно передані запаси: Дт 949 Кт 281 — 8333,33 грн.

2. Нараховано сума податкового зобов'язання з ПДВ: Дт 949 Кт 6415 — 1666,67 грн.

Податковий облік

Для того, щоб визначити, чи від безоплатної передачі товарів виникають доходи звернемось до визначення доходу, наведеного у пп. 14.1.56 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, згідно з яким доходи — загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого)протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

Виходячи з наведеного можна зробити висновок, що при безоплатній передачі товарів, доходи у підприємства не виникають, оскільки підприємство не отримує від такої операції доходу ні в грошовій, ні в матеріальній чи в нематеріальній формах. Однак не виключаємо, що у ДПС думка із зазначеного питання може бути іншою. Зокрема, в Єдиній базі податкових знань була розміщена консультація, у якій податкове відомство робило висновок, що при безоплатній передачі у підприємства не виникають доходи, проте зазначена консультація діяла до 29.04.2011 р.

Галина Шулак

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202533
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202524
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202517
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.202579
  • Облік витрат на відрядження працівника-експерта у слідчих діях
    Працівник підприємства був залучений як спеціаліст (експерт) до проведення слідчих дій у межах кримінального провадження. Як обліковувати витрати на відшкодування витрат на відрядження: як прямі витрати, інші операційні витрати чи інші витрати?
    28.03.202549