• Посилання скопійовано

Вартість новорічних подарунків відображається у формі №1-ДФ під ознакою доходу «128»

Як відображається в обліку видача новорічних подарунків дітям працівників?

Незважаючи на отримання подарунків від ФСС з ТВП, до працедавця не переходить право власності на них, такі подарунки не є активами працедавця, а тому і не оприбутковуються ним. Не відображається у бухобліку і видача подарунків. Тільки особливо обережні бухгалтери відобразять такі подарунки на забалансовому рахунку 023 «Матеріальні цінності на відповідальному зберіганні» — за дебетом при отриманні від Фонду і за кредитом при видачі працівникам.

Не подається до відділення ФСС з ТВП і звітність щодо отриманих та виданих подарунків. Проте, безумовно, під час перевірки від Фонду уважно перевірятимуться і таке отримання, і така видача — з аналізом прав працівників, які отримали подарунки, на таке отримання.

У податковому обліку ані отримання, ані видача подарунків від ФСС з ТВП не відображають.


Про відображення вартості виданих новорічних подарунків як доходу, отриманого працівниками, у звіті за формою №1ДФ зазначимо таке. Про необхідність відображення таких подарунків, попри їх неоподаткування ПДФО, говорив ще Мінфін у листі від 21.11.2012 р. №31-08310-06-11/27887. А Міндоходів у Єдиній базі податкових знань (підкатегорія 103.25 ) на власному сайті зазначає навіть, як саме відображати (з якою ознакою доходів):

"Пунктом 6 ст. 34 Закону України від 18 січня 2001 року №2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» із змінами і доповненнями (далі — Закон) встановлено, що за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг як, зокрема, надання соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків.

Дитячі новорічні подарунки придбаваються за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування, в порядку, визначеному правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ст. 48 Закону).

Підпунктом 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами і доповненнями встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, сума державної та соціальної матеріальної допомоги, винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 р. №1020, вартість подарунка відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «128».

Автор від себе додасть лише, що наводити у звіті за формою №1ДФ такі доходи, незважаючи на їх негрошову форму, потрібно без збільшення їх вартості на «натуральний» коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПКУ для визначення бази оподаткування доходів у негрошовій формі.

Наприкінці кілька слів про самозайнятих осіб. Хоча вони і не зобов'язані вести бухгалтерський облік, але більшість вищезазначених правил стосуються і їх, якщо вони є роботодавцями. Крім того, якщо підприємець або особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, є добровільно застрахованими в ФСС з ТВП особами, то і вони мають право на отримання подарунків для своїх дітей (згідно з п. 3.3 Порядку №48).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»