• Посилання скопійовано

Переміщення алкогольної продукції між акцизним складом та підрозділами обліковуються за нормативною собівартістю

Підприємство -виробник алкогольної продукції відкриває в інших областях відокремлені підрозділи, на які планується переміщення продукції власного виробництва. Яку ціну необхідно вказувати при переміщенні продукції протягом місяця, якщо її фактична собівартість буде визначена тільки по закінченню та закриттю місяця?

Запитання: Підприємство, виробник алкогольної продукції відкриває в інших областях (відносно свого місця знаходження та реєстрації) відокремлені підрозділи , на які планується переміщення продукції власного виробництва. Оскільки готова продукція обліковується на рахунку 26 по собівартості відповідно і переміщення має бути по собівартості. Яку ціну необхідно вказувати при переміщенні продукції на протязі місяця, якщо її фактична собівартість буде визначена тільки по закінченню та закриттю місяця. Можливість переробити накладну в подальшому з виправленням на визначену ціну виключена. Причинию є те, що підприємство виробник є акцизним складом, а виїзд продукції контролюється податківцем із записом кількості та ціни у відповідний журнал. Також неможливість переробити накладну пояснюється введенням в дію необхідності реєстрації ТТН в єдиному реєстрі при відвантаженні алкогольної продукції з акцизного складу.

Відповідь: Щоб вирішити проблему відображення вартісних показників у товарно-транспортних накладних при переміщенні алкогольної продукції з акцизного складу на склади готової продукції у підрозділах, радимо застосовувати нормативний метод калькулювання собівартості.


Нормативний метод передбачений п. 21 П(С)БО 9 «Запаси», що затверджений наказом МФУ №246 від 20.10.1999 р. Так, оцінка за нормативними затратами полягає у застосуванні норм витрат на одиницю продукції, які встановлені підприємством з урахуванням нормальних рівнів використання запасів, праці, виробничих потужностей і діючих цін. Для забезпечення максимального наближення нормативних затрат до фактичних норми затрат і ціни повинні регулярно у нормативній базі перевірятися і переглядатися. Періодичність такої перевірки обирається самим підприємством. 

Протягом звітного місяця вся готова продукція оцінюється за нормативною собівартістю. Відповідно, всі переміщення готової продукції між акцизним складом та відокремленими підрозділами також обліковуються за нормативною собівартістю. Облік готової продукції за нормативною собіварістю ведеться окремо від обліку відхилень фактичної собівартості від нормативної. В кінці звітного місяця  оцінка продукції за нормативними затратами коригується до фактичної виробничої собівартості шляхом здійснення відповідних проведень в синтетичному обліку за рахунками 23, 26 та 90. В аналітичному обліку такі коригування не здійснюються. Таким чином, у випадку застосування нормативного методу калькулювання собівартості продукції  немає необхідності коригувати дані ТТН та контрольного журналу.  

Детальніше порядок застосування нормативного методу висвітлено у Методичних рекомендаціях з формування собівартості продукції (робіт, послуг) у промисловості, затверджених наказом Мінпромполітики №373 від 09.07.2007 р., стор. 212 – 228, п. 485 – 544.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    Сьогодні 11:1114
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    Сьогодні 09:0465
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    Сьогодні 08:0130
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202526
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528