• Посилання скопійовано

Переміщення алкогольної продукції між акцизним складом та підрозділами обліковуються за нормативною собівартістю

Підприємство -виробник алкогольної продукції відкриває в інших областях відокремлені підрозділи, на які планується переміщення продукції власного виробництва. Яку ціну необхідно вказувати при переміщенні продукції протягом місяця, якщо її фактична собівартість буде визначена тільки по закінченню та закриттю місяця?

Запитання: Підприємство, виробник алкогольної продукції відкриває в інших областях (відносно свого місця знаходження та реєстрації) відокремлені підрозділи , на які планується переміщення продукції власного виробництва. Оскільки готова продукція обліковується на рахунку 26 по собівартості відповідно і переміщення має бути по собівартості. Яку ціну необхідно вказувати при переміщенні продукції на протязі місяця, якщо її фактична собівартість буде визначена тільки по закінченню та закриттю місяця. Можливість переробити накладну в подальшому з виправленням на визначену ціну виключена. Причинию є те, що підприємство виробник є акцизним складом, а виїзд продукції контролюється податківцем із записом кількості та ціни у відповідний журнал. Також неможливість переробити накладну пояснюється введенням в дію необхідності реєстрації ТТН в єдиному реєстрі при відвантаженні алкогольної продукції з акцизного складу.

Відповідь: Щоб вирішити проблему відображення вартісних показників у товарно-транспортних накладних при переміщенні алкогольної продукції з акцизного складу на склади готової продукції у підрозділах, радимо застосовувати нормативний метод калькулювання собівартості.


Нормативний метод передбачений п. 21 П(С)БО 9 «Запаси», що затверджений наказом МФУ №246 від 20.10.1999 р. Так, оцінка за нормативними затратами полягає у застосуванні норм витрат на одиницю продукції, які встановлені підприємством з урахуванням нормальних рівнів використання запасів, праці, виробничих потужностей і діючих цін. Для забезпечення максимального наближення нормативних затрат до фактичних норми затрат і ціни повинні регулярно у нормативній базі перевірятися і переглядатися. Періодичність такої перевірки обирається самим підприємством. 

Протягом звітного місяця вся готова продукція оцінюється за нормативною собівартістю. Відповідно, всі переміщення готової продукції між акцизним складом та відокремленими підрозділами також обліковуються за нормативною собівартістю. Облік готової продукції за нормативною собіварістю ведеться окремо від обліку відхилень фактичної собівартості від нормативної. В кінці звітного місяця  оцінка продукції за нормативними затратами коригується до фактичної виробничої собівартості шляхом здійснення відповідних проведень в синтетичному обліку за рахунками 23, 26 та 90. В аналітичному обліку такі коригування не здійснюються. Таким чином, у випадку застосування нормативного методу калькулювання собівартості продукції  немає необхідності коригувати дані ТТН та контрольного журналу.  

Детальніше порядок застосування нормативного методу висвітлено у Методичних рекомендаціях з формування собівартості продукції (робіт, послуг) у промисловості, затверджених наказом Мінпромполітики №373 від 09.07.2007 р., стор. 212 – 228, п. 485 – 544.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Формулювання в Акті на списання та безоплатну передачу комп’ютерної техніки
    Комунальне підприємство має на балансі повністю замортизовану та морально застарілу комп’ютерну техніку. За рішенням засновника (місцевої ради) ця техніка буде або списана з балансу, або безоплатно передана іншому підприємству. Яке обґрунтування писати в актах на списання, на передачу?
    21.11.202412
  • Як привести у відповідність показники рівнемірів-лічильників з даними бухобліку пального?
    Підприємство є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального (дизпаливо) виключно для власного споживання у своїй виробничій діяльності. В результаті інвентаризації виявлені розбіжності між даними бухобліку та даними рівнемірів – лічильників на акцизних складах підприємства. Як привести у відповідність дані бухобліку з показниками витратомірів-лічильників? Якими документами оформити?
    20.11.202421
  • Виготовлення та безоплатна передача продукції ЗСУ за благодійні кошти
    Підприємство на загальній системі оподаткування отримало кошти благодійної допомоги, за які виготовило запчастини для БПЛА (що є видом діяльності підприємства), і передало безоплатно військовій частині за актом приймання-передачі. Як обліковувати благодійну допомогу та безоплатну передачу запчастин?
    19.11.202426
  • Бухоблік «держдивідендів» у комунальному підприємстві
    Комунальне підприємство виплачує частину чистого прибутку засновнику – міськраді. Який порядок відображення в бухобліку комунального підприємства?
    15.11.202413
  • Що робити з активом утримуваним для продажу, коли минув рік?
    На балансі компанії на рахунку 286 обліковується об'єкт нерухомості, який було придбано шляхом реалізації права заставоутримувача. Підприємство здійснило оцінку майна. Результат - необхідність дооцінки. В найближчий рік об'єкт реалізовувати не планується. Як відобразити дооцінку об'єкта? Які податкові наслідки?
    14.11.202442