• Посилання скопійовано

Як провести інвентаризацію пального в баку автомобіля?

На підприємстві є службові автомобілі, заправка яких відбувається за кошт фірми. Як провести інвентаризацію в баку? Які документи повинен надати водій?

Під час інвентаризації пального застосовуйте Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затверджене наказом Мінфіну від 02.09.2014 р. №879 (далі - Положення №879). Воно містить загальні правила інвентаризації товарно-матеріальних цінностей. Та Інструкція про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затверджена спільним наказом Мінпалива, Мінекономіки, Мінтрансзв’язку, Держспоживстандарту від 20.05.2008 р.№281/171/578/155 (далі - Інструкція №281) - вона визначає спеціальні правила інвентаризації пального.

Для здійснення інвентаризації розпорядчим документом керівника підприємства створюються робочі постійні інвентаризаційні комісії, до складу яких залучаються особи, що мають досвід здійснення інвентаризації та установлюються терміни початку та завершення робіт з інвентаризації.

До початку інвентаризації бухгалтерія опрацьовує всі документи про надходження і списання ПММ, визначає залишки пального на день проведення інвентаризації. Водіям потрібно здати належним чином оформлені всі подорожні листи. 

Вимірюють фактичні залишки пального в баку. Це можна зробити за допомогою мірної лінійки. Застосування мірної лінійки засноване на відомому способі вимірювання палива в баку транспортного засобу шляхом механічного введення в бак щупа до його дна та подальшого визначення рівня палива за довжиною сліду від палива на щупі. 

Провести порівняння фактичних даних з даними бухгалтерського обліку.

Основними документами для оформлення результатів інвентаризації цінностей відповідно до п. 14 розділу II Положення №879 є:

1) інвентаризаційні описи (акти інвентаризації);

2) звіряльні відомості;

3) протокол інвентаризаційної комісії.

Також за результатами інвентаризації керівник видає наказ. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Коли проставляти позначку про прийняття рішення про незастосування коригувань фінансового результату?
    Підприємство у 2023 р. коригувало фінансовий результат на всі різниці. У 2024 р. дохід менше 40 млн. Підприємство приймає рішення про незастосування коригування фінансового результату. В якому періоді проставляти позначку щодо незастосування коригувань?
    Сьогодні 11:0581
  • Чи потрібно дисконтувати заборгованість за відсотками, яка не виплачується кілька років?
    У 2020 р. юрособа-резидент отримала від засновника юрособи-нерезидента, який володіє 80% акцій, відсоткову позику строком на 1 рік. Кожний рік договір продовжувався ще на рік. Позика досі не повернута. Відсотки нараховуються, але не перераховуються позичальнику згідно з п. 17 Постанови НБУ від 24.02.2022 р. №18. Чи правомірно заборгованість з виплати відсотків вважати довгостроковою та дисконтувати?
    20.02.2025262
  • Які витрати включаються до 50% витрат за пп. 14.1.159 ПКУ?
    Підприємство, основним видом діяльності якого є торгівля, закуповує в одного нерезидента товар обсягом понад 75% усього імпорту. Які операції, пов'язані з придбанням, включаються до 50% загальної вартості продукції (товарів, робіт, послуг) за нормами пп. 14.1.159 ПКУ? Чи враховуються тут інші статті витрат, наприклад, заробітна плата тощо?
    20.02.202537
  • Особливості бухгалтерського обліку неприбуткової організації
    Якими бухгалтерськими проведеннями відобразити в бухобліку неприбуткової організації: оприбуткування благодійної та безповоротної фіндопомоги; грошову допомогу членам організації; списання витрат на проведення благодійних заходів (в т.ч. чай, каву тощо); видачу продуктових наборів, придбаних за благодійні внески? Чи потрібно проводити підзвітні кошти через субрахунок 372, чи можна одразу списати на витрати?
    20.02.202538
  • Облік тари: чи можна перевести зворотну тару в обліку зі складу запасів до складу необоротних активів?
    На підприємстві є металеві контейнери, які вже не один рік обліковуються на рахунку 204. В цих контейнерах транспортується готова продукція, вони є зворотною тарою, строк їх використання перевищує 1 рік. Чи можна перевести ці контейнери в обліку до складу інвентарної тари (рах. 115) або МНМА (рах.112)? Як це зробити?
    20.02.202592