• Посилання скопійовано

Як відобразити в обліку донараховані за результатами митної перевірки суми ПДВ та мита?

За результатами планової перевірки митним органом виявлено розбіжності та донараховано ПДВ і мито за імпортними операціями, які підприємство сплатило за актом перевірки. Як правильно оформити коригування донарахованих сум ПДВ та мита? Чи можна в уточнюючому розрахунку до декларації з ПДВ за минулий період відобразити донараховану суму ПДВ у рядку 11.1 для зменшення податкових зобов'язань?

Про особливості коригування митних платежів при імпорті ми писали тут.

На підставі інформації про доплату митних платежів посадова особа митного органу, яким здійснювався випуск товарів за митною декларацією у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дня надходження до митного органу інформації про доплату (повернення) сум митних платежів, складає Аркуш коригування (див. пп. 3 Порядку №1145).

Форму Аркуша коригування наведено у додатку 4 до Положення №450. Оформлений Аркуш коригування є невід'ємною частиною такої митної декларації (по суті, додатком до неї) — пп. 37 Положення №450.

Отже, ПДВ та митні платежі доплачено, аркуш коригування оформлено і отримано. Далі суму доплати ПДВ слід відобразити в декларації з ПДВ.

Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (101.24): «Як платнику ПДВ в податковій декларації з ПДВ відобразити коригування (збільшення/зменшення) заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту?».

ДПС відповідає так:

  • У випадку, коли після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, змінюється величина митної вартості цих товарів (зменшення митної вартості за рішенням суду або митним органом прийнято рішення про коригування (зменшення) заявленої митної вартості товарів), коригування податкового кредиту, що проводиться у зв’язку зі зміною митної вартості товарів, на дату набуття рішення суду законної сили або на дату прийняття відповідного рішення, відображається на підставі аркуша коригування до митної декларації у рядку 11.1, 11.2, та 11.3 (в залежності від ставки) податкової декларації з ПДВ зі знаком «мінус»;
  • Якщо митним органом прийнято рішення про коригування (збільшення) заявленої митної вартості товарів, то коригування податкового кредиту, що проводиться у зв’язку зі зміною митної вартості товарів, відображається у рядку 11.1, 11.2, 11.3 (в залежності від ставки податку) декларації на дату сплати ПДВ на підставі аркуша коригування до митної декларації.

Таким чином, збільшення податкового кредиту внаслідок збільшення митної вартості відображається в рядку 11.1, 11.2 чи 11.3 декларації з ПДВ того звітного періоду, коли була доплата «імпортного» ПДВ, за умови, що це підтверджується оформленим аркушем коригування, а не шляхом подання уточнюючого розрахунку до декларації за минулий період.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Нюанси обліку та оподаткування ремонту автомобіля після ДТП
    ТОВ придбало транспортний засіб за кредитні кошти. Транспортний засіб внесено в заставу даного кредиту. Автомобіль потрапив у ДТП у робочий час. Страхова компанія перерахувала страхове відшкодування на кредитний рахунок підприємства і на цю суму було погашено частину кредиту. Автомобіль буде ремонтуватись за власні кошти підприємства згодом власними силами або на СТО. Чи матиме право підприємство на податковий кредит в даному випадку? Якщо відшкодування отримано буде у 2024, а ремонту 2025 р. як відобразити дані операції в обліку?
    12.12.202421
  • Ліквідація та продаж ОЗ, отриманих за грантом
    Неприбуткова громадська організація отримала ОЗ в рамках грантової угоди, які після її завершення залишаються на балансі організації згідно з умовами договору з донором. Чи має право громадська організація ліквідувати ОЗ, як ті, що повністю замортизовані, так і ті, що ще амортизуються? Чи може громадська організація передати такі ОЗ фізичним або юридичним особам? Які податкові наслідки виникнуть для громадської організації при ліквідації або передачі цих ОЗ?
    10.12.202432
  • Бухоблік виробництва напівфабрикатів для використання у виробництві готової продукції
    Підприємство – виробник меблів, розпочало розпиловку круглого лісу на чорнові пилені заготовки. Ці заготовки потім будуть використані для виробництва меблів. Як документувати таке виробництво та вести його бухоблік?
    10.12.202425
  • Бухоблік та ПДВ при обміні автомобілів з доплатою у представництва нерезидента
    Представництво нерезидента планує обмін двох автомобілів з нульовою балансовою вартістю (оцінна вартість - 1 094 450 грн) на новий автомобіль в автосалоні вартістю 1 136 800 грн з доплатою через укладання договору викупу та договору зарахування зустрічних вимог. Який порядок відображення доходів та витрат від цієї операції в обліку представництва? Чи виникає обов'язок реєстрації платником ПДВ?
    09.12.202413
  • Облік ліцензій на зберігання палива
    Підприємство має ліцензію на зберігання палива на акцизному складі терміном на 5 років з щорічною оплатою. Яким документом оформити рішення про невизнання ліцензії як нематеріального активу та облік її як витрат майбутніх періодів? На який рахунок (92 чи 231) доцільніше відносити щомісячні частини вартості ліцензії?
    09.12.202448