• Посилання скопійовано

Як обліковувати членські внески у споживчому товаристві?

Як обліковувати членські внески у споживчому товаристві? У якому рядку балансу малого підприємства відображати? На які потреби ці внески можна використовувати?

Бухоблік внесків

Основними нормативними документами, які регулюють діяльність споживчих товариств, є:

Окрім того, діяльність конкретного споживчого товариства регламентується його статутом. Члени споживчого товариства можуть вносити до товариства внески, які наведемо в таблиці.

Таблиця

Види внесків і бухгалтерський облік внесків до споживчого товариства

Вид внеску

Куди направляється

На якому субрахунку обліковується

В якому рядку балансу відображається

Вступні

Неподільний фонд

425 «Інший додатковий капітал»

Додатковий капітал (1410)

Пайові

Пайовий фонд

402 «Пайовий капітал»

Зареєстрований (пайовий) капітал (1400)

Членські

Для забезпечення поточної діяльності

484 «Інші кошти цільового фінансування і цільових надходжень»

II. Довгострокові зобов'язання, цільове фінансування та забезпечення (1595)

Цільові

Спеціальний фонд

484 «Інші кошти цільового фінансування і цільових надходжень»

II. Довгострокові зобов'язання, цільове фінансування та забезпечення (1595)

Внески, обліковані на субрахунку 484 (членські, цільові), визнаються у складі доходів в періоді визнання витрат, понесених за рахунок цих внесків:

  • Дт 484 Кт 718, 745.

 

На які потреби можна використовувати внески?

Потреби, на які можна використовувати внески, визначаються Законом про кооперацію та статутом споживчого товариства.

 

Неподільний фонд

Неподільний  фонд - обов’язковий фонд, що формується за рахунок вступних внесків та відрахувань від доходу кооперативу і не підлягає розподілу між пайовиками (ст. 2 Закону про кооперацію).

Цей фонд не може бути розподілений між членами кооперативу, крім випадків, передбачених законом (ст. 20 Закону про кооперацію). Але це не означає, що отримані товариством внески не можуть використовуватися. Вони використовуються в загальному порядку на здійснення діяльності товариства, але при цьому неподільний фонд на субрахунку 425 не зменшується.

 

Пайовий фонд

Пайовий фонд - фонд, що формується з пайових внесків членів кооперативу і є одним із джерел формування майна кооперативу, розмір якого може змінюватися (ст. 2 Закону про кооперацію).

Отримані до пайового фонду внески витрачаються так само, як і кошти неподільного фонду, без зменшення пайового капіталу на субрахунку 402.

 

Членські внески

Напрям їх використання визначається статутом та внутрішніми документами товариства. При використанні цих внесків субрахунок 484 також зменшується (див. вище проведення).

 

Цільові внески

Цільовий внесок - грошовий чи інший майновий внесок члена кооперативу, що вноситься понад пай до спеціального фонду кооперативу для забезпечення виконання конкретних завдань кооперативу (ст. 2 Закону про кооперацію).

Спеціальний фонд створюється за рахунок цільових внесків членів кооперативу та інших передбачених законом надходжень для забезпечення його статутної діяльності і використовується за рішенням органів управління кооперативу (ст. 20 Закону про кооперацію).

При використанні цих внесків субрахунок 484 також зменшується (див. вище проведення).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Формулювання в Акті на списання та безоплатну передачу комп’ютерної техніки
    Комунальне підприємство має на балансі повністю замортизовану та морально застарілу комп’ютерну техніку. За рішенням засновника (місцевої ради) ця техніка буде або списана з балансу, або безоплатно передана іншому підприємству. Яке обґрунтування писати в актах на списання, на передачу?
    Сьогодні 12:1811
  • Як привести у відповідність показники рівнемірів-лічильників з даними бухобліку пального?
    Підприємство є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального (дизпаливо) виключно для власного споживання у своїй виробничій діяльності. В результаті інвентаризації виявлені розбіжності між даними бухобліку та даними рівнемірів – лічильників на акцизних складах підприємства. Як привести у відповідність дані бухобліку з показниками витратомірів-лічильників? Якими документами оформити?
    20.11.202419
  • Виготовлення та безоплатна передача продукції ЗСУ за благодійні кошти
    Підприємство на загальній системі оподаткування отримало кошти благодійної допомоги, за які виготовило запчастини для БПЛА (що є видом діяльності підприємства), і передало безоплатно військовій частині за актом приймання-передачі. Як обліковувати благодійну допомогу та безоплатну передачу запчастин?
    19.11.202425
  • Бухоблік «держдивідендів» у комунальному підприємстві
    Комунальне підприємство виплачує частину чистого прибутку засновнику – міськраді. Який порядок відображення в бухобліку комунального підприємства?
    15.11.202413
  • Що робити з активом утримуваним для продажу, коли минув рік?
    На балансі компанії на рахунку 286 обліковується об'єкт нерухомості, який було придбано шляхом реалізації права заставоутримувача. Підприємство здійснило оцінку майна. Результат - необхідність дооцінки. В найближчий рік об'єкт реалізовувати не планується. Як відобразити дооцінку об'єкта? Які податкові наслідки?
    14.11.202442