• Посилання скопійовано

Засоби індивідуального захисту для немобілізованих працівників

Чи може підприємство для безпеки працівників закупити бронежилети та каски? Працівники працюють на підприємстві і направляються у відрядження, які пов'язані з роботами на територіях, наближених до територій бойових дій. Засоби захисту будуть видаватися їм на час відрядження. Які наслідки та облік?

ПДВ

Відповідно до пп. 32 підрозділу 2 розд. ХХ «Прикінцеві та перехідні положення» ПКУ засоби індивідуального захисту (такі як каски та бронежилети) звільнені від оподаткування ПДВ. Тому при їх придбанні у підприємства не виникатиме податковий кредит з ПДВ.

 

ПДФО та ВЗ

Звертаємо увагу, що згідно з абз. 2 пп. «а» пп. 165.1.54 ПКУ та абз. 1 пп. «а» пп. 170.7.8 ПКУ не підлягає оподаткуванню сума (вартість) благодійної допомоги, що виплачена, зокрема благодійниками на користь учасників бойових дій – військовослужбовців ЗСУ для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, тощо за переліком, визначених Постановою КМУ №112.

Тобто, вказані норми звільняють від оподаткування засобів індивідуального захисту тільки в разі видачі їх мобілізованим працівникам.

Оскільки роботодавець має намір придбати бронежилети та каски і тимчасово видавати їх працівникам, які направлятимуться у відрядження, роботи яких пов’язані з роботами на територіях наближених до бойових дій, то у працівників не виникає доходу, тому що засоби індивідуального захисту залишатимуться у власності підприємства, а не передаються у власність працівників.

 

Бухгалтерський облік

Підприємство, яке планує закупити засоби індивідуального захисту, а саме бронежилети та каски для штатних працівників, які вибуватимуть у відрядження на території бойових дій, тобто без подальшої передачі, повинне обліковувати їх на своєму балансі. 

Порядок обліку буде залежати від того, як підприємство класифікує ці ТМЦ в залежності від їх вартості та очікуваного строку використання:

  • Як МШП (рах. 22), якщо очікуваний строк використання менше року, незалежно від вартості;
  • Як МНМА (рах. 112), якщо очікуваний строк використання більше року, а вартість менше вартісної межі між МНМА та основними засобами, що прийнята на підприємстві;
  • Як ОЗ (рах. 106), якщо очікуваний строк використання більше року, а вартість більше вартісної межі між МНМА та основними засобами, що прийнята на підприємстві.

Коригувань фінрезультату з метою оподаткування для цієї ситуації не передбачено.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Засоби індивідуального захисту для немобілізованих працівників
    Чи може підприємство для безпеки працівників закупити бронежилети та каски? Працівники працюють на підприємстві і направляються у відрядження, які пов'язані з роботами на територіях, наближених до територій бойових дій. Засоби захисту будуть видаватися їм на час відрядження. Які наслідки та облік?
    18.09.202413
  • Облік орендованих земельних ділянок у фермерського господарства
    Фермерське господарство використовує у своїй діяльності земельні ділянки на правах оренди (орендну плату сплачує ФГ) та земельні ділянки ОТГ, орендовані засновником ФГ (орендну плату сплачує засновник). Як відобразити ці земельні ділянки в обліку ФГ?
    16.09.202426
  • Оплата за корпоративні права коштами та товаром
    ТОВ 1 отримало в подарунок частку в статутному капіталі ТОВ 2 - 54 тис. грн (Дт 141 Кт 424), іншу частку ним було викуплено за 220 тис. грн (Дт 141 Кт 311). Частка ТОВ 1 у статуті ТОВ 2 – 100%. Розмір статутного капіталу ТОВ2 – 77 тис. грн. ТОВ 1 продає свою частку за 20 млн грн ТОВ 3. Балансова вартість на дату продажу – 280 тис. грн. Розрахунок: на розрахунковий рахунок – 4 млн грн, поставка товару в майбутньому – 16 млн грн. Як відобразити цю операцію в обліку?
    16.09.202416
  • В бухобліку витрати завжди зменшують фінрезультат, який потім може коригуватися або ні
    Автомобіль підприємства потрапив в ДТП, потім був проданий. Страхове відшкодування надійшло на рахунок вже після продажу. На думку підприємства, сума відшкодування була недостатньою і воно планує подавати позов до суду на страхову компанію для стягнення більшої страхової виплати. Чи може підприємство включати до витрат оплату послуг адвоката та експертизи автомобіля, якщо цього автомобіля вже немає на балансі підприємства?
    13.09.2024110
  • Неповне закриття заборгованості постачальника-нерезидента за імпортними операціями
    Підприємство імпортує товари. Воно оплатило за два контейнери 83105 євро. Спочатку було ввезено один контейнер, у якому планувалося ввезти товари на суму 39950 євро, але фактично постачальник завантажив товари вартістю 39745 євро – на 205 євро менше. За деякий час було ввезено другий контейнер вартістю 43155 євро. Після цього залишається переплата в сумі 205 євро. Як її відобразити в обліку та що робити далі?
    12.09.2024305