• Посилання скопійовано

Засоби індивідуального захисту для немобілізованих працівників

Чи може підприємство для безпеки працівників закупити бронежилети та каски? Працівники працюють на підприємстві і направляються у відрядження, які пов'язані з роботами на територіях, наближених до територій бойових дій. Засоби захисту будуть видаватися їм на час відрядження. Які наслідки та облік?

ПДВ

Відповідно до пп. 32 підрозділу 2 розд. ХХ «Прикінцеві та перехідні положення» ПКУ засоби індивідуального захисту (такі як каски та бронежилети) звільнені від оподаткування ПДВ. Тому при їх придбанні у підприємства не виникатиме податковий кредит з ПДВ.

 

ПДФО та ВЗ

Звертаємо увагу, що згідно з абз. 2 пп. «а» пп. 165.1.54 ПКУ та абз. 1 пп. «а» пп. 170.7.8 ПКУ не підлягає оподаткуванню сума (вартість) благодійної допомоги, що виплачена, зокрема благодійниками на користь учасників бойових дій – військовослужбовців ЗСУ для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, тощо за переліком, визначених Постановою КМУ №112.

Тобто, вказані норми звільняють від оподаткування засобів індивідуального захисту тільки в разі видачі їх мобілізованим працівникам.

Оскільки роботодавець має намір придбати бронежилети та каски і тимчасово видавати їх працівникам, які направлятимуться у відрядження, роботи яких пов’язані з роботами на територіях наближених до бойових дій, то у працівників не виникає доходу, тому що засоби індивідуального захисту залишатимуться у власності підприємства, а не передаються у власність працівників.

 

Бухгалтерський облік

Підприємство, яке планує закупити засоби індивідуального захисту, а саме бронежилети та каски для штатних працівників, які вибуватимуть у відрядження на території бойових дій, тобто без подальшої передачі, повинне обліковувати їх на своєму балансі. 

Порядок обліку буде залежати від того, як підприємство класифікує ці ТМЦ в залежності від їх вартості та очікуваного строку використання:

  • Як МШП (рах. 22), якщо очікуваний строк використання менше року, незалежно від вартості;
  • Як МНМА (рах. 112), якщо очікуваний строк використання більше року, а вартість менше вартісної межі між МНМА та основними засобами, що прийнята на підприємстві;
  • Як ОЗ (рах. 106), якщо очікуваний строк використання більше року, а вартість більше вартісної межі між МНМА та основними засобами, що прийнята на підприємстві.

Коригувань фінрезультату з метою оподаткування для цієї ситуації не передбачено.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як відобразити в обліку виплату іменної стипендії юридичною особою?
    Підприємство уклало тристоронній договір пожертви, за яким воно виплачуватиме іменну стипендію здобувачам освіти. Стипендія буде перераховуватися безпосередньо здобувачам, одним з них є працівник підприємства. Сума пожертви 5000 грн/міс. Як відобразити цю операцію в обліку та оподаткувати?
    04.10.202415
  • Як відобразити в обліку внесок ОЗ до статутного капіталу ФГ?
    ФГ – платник єдиного податку 4 групи, платник ПДВ, планує збільшити статутний капітал з внеску ОЗ засновником та новим членом ФГ, зокрема склад 1 та склад 2 відповідно. Як відобразити в обліку внесок ОЗ до статутного капіталу ФГ? Який порядок оподаткування цих операцій?
    04.10.202410
  • Як відобразити в обліку наслідки крадіжки коштів з поточного рахунку?
    Кошти з рахунку ТОВ (загальна система оподаткування) були перераховані на поточний ФОП внаслідок зламу комп'ютера. Договірних відносин між ТОВ та ФОП немає. Заяву до поліції подано. Чи має право ТОВ на витрати за цією операцією, якщо кошти не будуть повернені?
    03.10.202425
  • Облік придбання єдиного майнового комплексу у покупця
    Підприємство, платник податку на прибуток та ПДВ, брало участь у малій приватизації. В договорі купівлі-продажу та акті прийому-передачі виокремлено нерухомість та автомобіль, які входять у майновий комплекс. Також на балансі держпідприємства є інші ОЗ, ТМЦ, дебіторська та кредиторська заборгованості. Оцінка майна перед приватизацією не проводилась. Сума сплачена за весь єдиний майновий комплекс. ДП реорганізується в ТОВ, засновником якого буде це підприємство-покупець (частка 100%). Придбання проводиться через Фонд держмайна
    01.10.202435
  • Податкові наслідки уцінки НМА, який ще не введений в експлуатацію
    ТОВ придбало НМА і обліковує його за дебетом рах. «Придбання (створeння) нематеріальних активів». НМА ще не введений в експлуатацію, і невідомо, коли це може статися. Вартість цієї інвестиції на кінець 2024 року потрібно зменшити внаслідок знецінення. Які документи потрібно скласти та підписати? Які будуть наслідки з ПДВ та з податку на прибуток?
    30.09.202436