• Посилання скопійовано

Розрахунки благодійного фонду у гривнях з прив’язкою до іноземної валюти: як відобразити в бухобліку?

Українська благодійна організація реалізує проєкти за грантовими угодами в Україні. Кошти від донора отримані в іноземній валюті, яка реалізована, придбані гривні. На дату складання акту отриманих послуг вартість послуг розраховується за курсом продажу валюти, а на дату отримання оплати - за курсом продажу на таку дату. Як відображати такі операції в бухобліку?

Очевидно, що в даній ситуації вартість отриманих послуг прив’язується до курсу продажу іноземної валюти.Така умова має передбачатися договором із виконавцем послуг. Такі операції не суперечать чинному законодавству України. Детально про це можна почитати тут.

Внаслідок зміни курсу іноземної валюти змінюється вартість оплати, яка може бути як більшою, так і меншою. 

В листі Мінфіну від 31.07.2009 р. №31-34000-10-16/20869 зазначено, що якщо відповідно до законодавства та умов договору грошовий еквівалент зобов'язання підприємства перед постачальником визначено в іноземній валюті, то в бухгалтерському обліку різниця, що виникає при погашенні зобов'язання, визнається іншими операційними доходами (витратами).

Тобто, така різниця списується на субрахунок 719 чи 949.

Яким чином документально оформляти таку різницю, чинними нормативними документами не встановлено, тому такий порядок доцільно погодити договором з виконавцем.Наприклад, сторони можуть оформити таку різницю актом між сторонами про узгодження ціни або встановити, що така різниця оформляється кожною стороною самостійно, наприклад, бухгалтерською довідкою тощо.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як покласти на директора відповідальність за ведення бухобліку?
    Як документально оформити директора як відповідального за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи у разі відсутності у штатному розписі посади головного бухгалтера?
    25.07.2024237
  • Зміна строку використання ОЗ
    Підприємство, платник податку на прибуток і ПДВ, в 2022 році придбало ноутбуки, які ввело в експлуатацію і за якими встановило строк служби - 36 місяців. Але протягом 2023-2024 років придбано нові ноутбуки, відтак ноутбуки 2022 року вже є морально застарілими. Чи можна зменшити строк їх використання до 24 місяців?
    25.07.202440
  • Облік повернення товару, якщо застосовується оцінка вибуття за методом ФІФО
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, купує однаковий товар в різних постачальників за різними цінами. При вибутті запасів оцінює запаси за методом ФІФО. Інколи окремі партії товару повертаються постачальнику, але в обліку при вибутті застосовується метод ФІФО, тож можуть виникати різниці між ціною придбання і ціною списання, які відносять до складу доходу чи витрат. Чи є така ситуація допустимою? Як вона впливає на оподаткування?
    24.07.202442
  • Як обліковувати готівку, що видається покупцям з їхніх карток на їх прохання?
    ТОВ – платник податку на прибуток та ПДВ, видає готівку покупцям магазину, які виявили бажання отримати готівку зі своїх карток. Як відобразити цю операцію в обліку?
    24.07.202432
  • Облік авто як гуманітарної допомоги і реєстрація РРО на це авто
    Підприємство отримало як гуманітарну допомогу авто для мобільної аптеки. Як відображати в обліку? Який вплив на прибуток? Як на авто зареєструвати РРО? Яку адресу вказувати в чеку та яку назву мобільної аптеки?
    22.07.202413