• Посилання скопійовано

Розрахунки благодійного фонду у гривнях з прив’язкою до іноземної валюти: як відобразити в бухобліку?

Українська благодійна організація реалізує проєкти за грантовими угодами в Україні. Кошти від донора отримані в іноземній валюті, яка реалізована, придбані гривні. На дату складання акту отриманих послуг вартість послуг розраховується за курсом продажу валюти, а на дату отримання оплати - за курсом продажу на таку дату. Як відображати такі операції в бухобліку?

Очевидно, що в даній ситуації вартість отриманих послуг прив’язується до курсу продажу іноземної валюти.Така умова має передбачатися договором із виконавцем послуг. Такі операції не суперечать чинному законодавству України. Детально про це можна почитати тут.

Внаслідок зміни курсу іноземної валюти змінюється вартість оплати, яка може бути як більшою, так і меншою. 

В листі Мінфіну від 31.07.2009 р. №31-34000-10-16/20869 зазначено, що якщо відповідно до законодавства та умов договору грошовий еквівалент зобов'язання підприємства перед постачальником визначено в іноземній валюті, то в бухгалтерському обліку різниця, що виникає при погашенні зобов'язання, визнається іншими операційними доходами (витратами).

Тобто, така різниця списується на субрахунок 719 чи 949.

Яким чином документально оформляти таку різницю, чинними нормативними документами не встановлено, тому такий порядок доцільно погодити договором з виконавцем.Наприклад, сторони можуть оформити таку різницю актом між сторонами про узгодження ціни або встановити, що така різниця оформляється кожною стороною самостійно, наприклад, бухгалтерською довідкою тощо.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    Сьогодні 19:218
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    Сьогодні 15:2335
  • Облік витрат на відрядження працівника-експерта у слідчих діях
    Працівник підприємства був залучений як спеціаліст (експерт) до проведення слідчих дій у межах кримінального провадження. Як обліковувати витрати на відшкодування витрат на відрядження: як прямі витрати, інші операційні витрати чи інші витрати?
    28.03.202545
  • Безоплатна передача зразків продукції
    Підприємство виготовило продукцію та безоплатно передало її частину як зразки потенційним покупцям. Як відобразити таку безоплатну передачу зразків у бухобліку? Які податкові наслідки виникають при безоплатній передачі зразків продукції потенційним клієнтам? Як правильно документально оформити безоплатну передачу зразків продукції?
    26.03.2025457
  • Облік витрат на транспортування об'єкта ОЗ для проведення планового ремонту
    Об'єкт ОЗ потребує планових ремонтів, які здійснюються у спеціалізованому підприємстві. Для проведення ремонту об'єкт ОЗ доставляється до місця ремонту, а після його завершення - повертається назад. Як в бухобліку відображати витрати на доставку об'єкта ОЗ до місця ремонту та назад: включати їх до вартості ремонту (яка за рішенням підприємства збільшує первісну вартість об'єкта ОЗ) чи відносити до витрат поточного періоду?
    26.03.202586