Очевидно, що в даній ситуації вартість отриманих послуг прив’язується до курсу продажу іноземної валюти.Така умова має передбачатися договором із виконавцем послуг. Такі операції не суперечать чинному законодавству України. Детально про це можна почитати тут.
Внаслідок зміни курсу іноземної валюти змінюється вартість оплати, яка може бути як більшою, так і меншою.
В листі Мінфіну від 31.07.2009 р. №31-34000-10-16/20869 зазначено, що якщо відповідно до законодавства та умов договору грошовий еквівалент зобов'язання підприємства перед постачальником визначено в іноземній валюті, то в бухгалтерському обліку різниця, що виникає при погашенні зобов'язання, визнається іншими операційними доходами (витратами).
Тобто, така різниця списується на субрахунок 719 чи 949.
Яким чином документально оформляти таку різницю, чинними нормативними документами не встановлено, тому такий порядок доцільно погодити договором з виконавцем.Наприклад, сторони можуть оформити таку різницю актом між сторонами про узгодження ціни або встановити, що така різниця оформляється кожною стороною самостійно, наприклад, бухгалтерською довідкою тощо.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити