• Посилання скопійовано

Облік та оподаткування відшкодування винною особою нестачі рівноцінним матеріалом та коштами

За результатами податкової перевірки працівник повинен повернути частину нестачі рівноцінним матеріалом, а частину відшкодувати грошима. Як оприбуткувати матеріали на склад: за ціною з ПДВ чи без? Які проведення будуть при утриманні із працівника із зарплати?

Відшкодування працівником вартості нестачі матеріалів слід розглядати як продаж йому цих матеріалів в рахунок відшкодування. Тому на вартість відшкодованих матеріалів потрібно буде нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ – як на продаж цих матеріалів неплатнику ПДВ.

Якщо ж раніше на вартість цієї нестачі вже були нараховані податкові зобов’язання з ПДВ за пп. «г» п. 198.5 ПКУ, то ще раз нараховувати ПДВ, на нашу думку, не потрібно.

Також див. консультацію податківців тут та тут.

 

Приклад.   За результатами податкової перевірки встановлено нестачу матеріалів на суму 5000,00 грн та винну особу.  Працівник визнав свою вину і повинен повернути частину нестачі рівноцінним матеріалів на суму 3000,00 грн, а частину 2000,00 грн, відшкодувати грошима.

 

Таблиця 

 

Зміст операції

Кореспонденція рахунків

Сума

Дт

Кт

Списано нестачу матеріалів

947

20

5000,00

Нараховано ПДВ на суму нестачі

949

641/ПДВ 

1000,00

Встановлено винну особу з одночасним списання суми нестачі з віднесенням заборгованості на позабалансовий рахунок

375

716

5000,00

072

-

5000,00

Утримання суми відшкодування із зарплати винної особи*

661

375

3000,00

Відшкодування працівником збитків рівноцінними матеріалами

20

375

2000,00

Списано заборгованість із позабалансового рахунка

-

072

5000,00

*утримання проводиться після утримання ПДФО та ВЗ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Формулювання в Акті на списання та безоплатну передачу комп’ютерної техніки
    Комунальне підприємство має на балансі повністю замортизовану та морально застарілу комп’ютерну техніку. За рішенням засновника (місцевої ради) ця техніка буде або списана з балансу, або безоплатно передана іншому підприємству. Яке обґрунтування писати в актах на списання, на передачу?
    Сьогодні 12:1811
  • Як привести у відповідність показники рівнемірів-лічильників з даними бухобліку пального?
    Підприємство є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального (дизпаливо) виключно для власного споживання у своїй виробничій діяльності. В результаті інвентаризації виявлені розбіжності між даними бухобліку та даними рівнемірів – лічильників на акцизних складах підприємства. Як привести у відповідність дані бухобліку з показниками витратомірів-лічильників? Якими документами оформити?
    20.11.202421
  • Виготовлення та безоплатна передача продукції ЗСУ за благодійні кошти
    Підприємство на загальній системі оподаткування отримало кошти благодійної допомоги, за які виготовило запчастини для БПЛА (що є видом діяльності підприємства), і передало безоплатно військовій частині за актом приймання-передачі. Як обліковувати благодійну допомогу та безоплатну передачу запчастин?
    19.11.202426
  • Бухоблік «держдивідендів» у комунальному підприємстві
    Комунальне підприємство виплачує частину чистого прибутку засновнику – міськраді. Який порядок відображення в бухобліку комунального підприємства?
    15.11.202413
  • Що робити з активом утримуваним для продажу, коли минув рік?
    На балансі компанії на рахунку 286 обліковується об'єкт нерухомості, який було придбано шляхом реалізації права заставоутримувача. Підприємство здійснило оцінку майна. Результат - необхідність дооцінки. В найближчий рік об'єкт реалізовувати не планується. Як відобразити дооцінку об'єкта? Які податкові наслідки?
    14.11.202442