Терміни відрядження встановлюються працедавцем, і саме він може такі терміни змінити за власним рішенням. Унаслідок цього відрядження може бути перенесено на більш пізній або ранній термін, продовжено, якщо це потрібно для виконання мети відрядження, або перервано, якщо працівник більше потрібен на своєму робочому місці. Оформляється така зміна термінів тим самим способом, яким встановлювалися попередні терміни відрядження, — наказом керівника підприємства.
Перенесення відрядження ніяк не змінить відображення його у бухгалтерському та податковому обліку — зміниться лише період, в якому витрати на відрядження будуть фактично понесені. А ось продовження або, навпаки, відкликання з відрядження відповідно збільшать або зменшать заплановану суму витрат на нього. Але у будь-якому разі фактичні витрати на відрядження як у податковому (пп. 140.1.7 ПКУ), так і бухгалтерському (п. 7, 8 П(С)БО 16) обліку визнаються лише після повернення працівника з нього. Тож зміна термінів відрядження не призведе до коригування даних, відображених у бухгалтерському та податковому обліку.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись