Відображення в обліку та оподаткування надання знижки залежить від документального оформлення та суті даної господарської операції.
Є декілька варіантів і підприємству необхідно обрати той, що відповідає саме його ситуації.
Знижка може надаватися у вигляді:
- зменшення вартості товару. Зазвичай документально таке зменшення фіксується наданням кредит-ноти та /або додатковою угодою, актом перерахунку ціни, в яких визначено позиції щодо яких надано знижку та їх ціну. У цьому випадку підприємству необхідно буде скласти РК. РК складається в загальному порядку, про це тут.
«Прощення боргу», отримання мотиваційного бонусу. Не ідентифікуються позиції і підприємство визнає дохід за даною операцією. В даному випадку коригування ПЗ з ПДВ не проводиться. Більш детально тут і тут.
На нашу думку, відповідно до наведеної інформації у підприємства знижка є саме мотиваційною і не призводить до зниження ціни. Тому в обліку таку операцію можна відобразити так:
- Дт 377 Кт 719 – отримано знижку;
- Дт 632 Кт 377 – взаємозалік заборгованостей.
Звертаємо увагу, що операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображають у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на початок дня, дати здійснення операції (дати визнання активів, зобов’язань, власного капіталу, доходів і витрат) (п. 5 НП(С)БО 21).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити