• Посилання скопійовано

Облік безоплатно експортованого зразка продукції

Підприємство відправляє за кордон вироблений своїми силами зразок рекламної продукції. Відправка через міжнародну кур'єрську службу, зареєстровану в Україні. Оплата за доставку в гринях. Зразок поставляється безкоштовно. Як відобразити у бухобліку?

Щодо бухобліку

Зі змісту питання випливає, що зразок відправлено з рекламною метою. Тому в бухгалтерському обліку зразок продукції за виробничою собівартістю списується на витрати на збут (див. пп. 19 НП(С)БО 16): Дт 93 Кт 26.

Те саме стосується витрат на доставку продукції. Вони також списуються до складу витрат на збут: Дт 93 Кт 631. Те саме стосується інших витрат, якщо підприємство понесло їх, у зв’язку з доставкою зразка продукції. Наприклад, вартості митних платежів, якщо вони сплачувалися.

 

Щодо ПДВ

Якщо митна вартість переданого зразку не перевищує 150 євро, експорт зразка продукції не є об’єктом оподаткування ПДВ (див. пп. 196.1.16 ПКУ). ПН в цьому разі не складається. Але в цьому разі потрібно нарахувати компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 і п. 199.1 ПКУ. Детальніше про це тут.

Якщо митна вартість зразку продукції більше 150 євро, то експорт такого товару в загальному порядку оподатковується за ставкою 0%. Детально про нарахування ПДВ, складання ПН можна прочитати тут.

При цьому складати ще одну ПН на різницю між звичайною ціною і ціною постачання (0 грн) не потрібно. Тому що база оподаткування ПДВ при експорті товарів встановлена не п. 188.1 ПКУ, в якій потрібно порівнювати вартість постачання із звичайною ціною, а пп. 189.17 ПКУ. В цій останній нормі база оподаткування визначається договірна вартість товарів, наведена в митній декларації.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

 • Особливості списання замортизованих МНМА та НМА, які не будуть використовуватися
  МНМА із строком використання 24 місяці, 100% амортизація, вийшли з ладу та потребують списання. Чи нараховувати ПДВ в цьому випадку? Також є НМА, який не введено в експлуатацію – це комп’ютера програма російського походження, буде списуватися з обліку. Чи достатньо для списання службової записки відповідальної особи про те, що ця програма не буде використовуватися у зв'язку із забороною використання такої програми? Чи виникає нарахування ПДВ, якщо придбали програму з ПДВ?
  04.12.202378
 • Як встановити межу суттєвості для витрат?
  Як в обліковій політиці описати межу суттєвості для визнання витрат минулого періоду в розмірі 0,2% від витрат (формулювання та нормативна база)?
  01.12.202374
 • Облік списаних автошин
  Підприємство списує шини, які були встановлені на вантажні авто, на причепах. Норма пробігу не досягнута, але висота протектору на межі допустимого, відновлення недоцільне. Які наслідки з ПДВ, якщо продати ці шини ФОП чи передати за договором на утилізацію спеціалізованому підприємству?
  30.11.20231 449
 • Модернізація ОЗ запчастинами, знятими з іншого ОЗ: як визначити вартість запчастин?
  Підприємство має повністю замортизований сервер, який раніше був модернізований додатковими планками пам’яті. Ці планки теж замортизовані. Тепер вони встановлюються на інший сервер. Чи визнаються ці планки пам’яті активом, якщо їх вартість не може бути достовірно визначена?
  29.11.202354
 • Підприємство придбало товар у нерезидента: що в обліку?
  Підприємство придбало товар у нерезидента. Польська компанія надала послуги перевезення територією Польщі. Товар частково продано польській компанії, частково - завезено на митну територію України. Як відобразити це в бухобліку?
  29.11.202356