• Посилання скопійовано

Митниця затримала імпортований товар і взяла на експертизу: як його обліковувати?

Митниця затримала і залишила у себе на складах сировину (клей для виробництва), придбаний у нерезидента на умовах EXW, для відбирання проб на відповідність до сертифікату. Дата початку оформлення декларації 21.06.2023 р., дата закінчення - 10.07.2023 р. Лабораторія підтвердила відповідність. Згодом виявилося, що працівники митниці оформили це як конфіскацію сировини, та взяття клею до себе на баланс. Складена Уніфікована митна квитанція 27.06.2023 р. про прийняття на зберігання. На сьогоднішній день сировину нам віддають. Як відобразити в обліку?

Відповідно до ч. 3 ст. 239 МКУ, прийняття митними органами товарів для зберігання на складах цих органів може здійснюватися із заповненням уніфікованої митної квитанції. 

Конфіскація товару – це адміністративне стягнення за порушення митних правил – ст. 461, 465 МКУ. З норм цих статей робимо висновок, що в даному випадку товари не могли бути конфіскованими, а насправді митниця взяла їх на тимчасове зберігання, про що і видала уніфіковану митну квитанцію про прийняття товару на зберігання.

Якщо у митній декларації зазначена дата завершення митного оформлення 10.07.2023 р., то на цю дату імпортований товар повинен бути випущений для вільного обігу на території України.

Дата оприбуткування сировини на баланс підприємства-імпортера не залежить від дат її митного оформлення, а визначається згідно з НП(С)БО та умовами договору з постачальником. Докладніше про це – туттут, тут та тут>>

В даному випадку може бути така схема обліку товару:

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, USD

Прийнято сировину у нерезидента на умовах EXW, на дату прийняття сировини та завантаження її у транспортний засіб на складі постачальника

201/свд*

632

1000

Передано сировину митниці на зберігання – 27.06.2023 р. на підставі уніфікованої митної квитанції

201/снз**

201/свд

1000

Випущено сировину у вільний обіг на дату завершення митного оформлення – 10.07.2023 р.

201/свд

201/снз

1000

Сировину доставлено з митниці на склад підприємства – на дату надходження сировини на склад

201

201/свд

1000

*) свд – сировина в дорозі, окремий субрахунок рахунку 201 або субконто типу «місце зберігання» без використання окремого субрахунку

**) снз – сировина на відповідальному зберіганні митниці

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202522
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202561
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.2025144